Dziewczyna chciała tylko sprzedać książkę. Oszuści wyczyścili konto bankowe jej mamy

portfel, karta debetowa

Nastolatka z Sądecczyzny dała się oszukać. Cyberprzestępcy najpierw wyłudzili od niej dane. W efekcie – z konta bankowego jej mamy zniknęło 4,7 tys. złotych.

 “Kilka dni temu, do sądeckiej Policji zgłosiła się kobieta, której nastoletnia córka została oszukana przez kupującego. Dziewczyna wystawiła na sprzedaż szkolny podręcznik w internetowym serwisie ogłoszeniowym, po czym otrzymała wiadomość od osoby zainteresowanej ofertą, z prośbą o możliwość zakupu z dostawą.

Rzekomy kupujący przekonywał, że wystarczy tylko kliknąć w link, który przesłał jej w wiadomości na komunikatorze w telefonie. Dzięki temu nastolatka miała w łatwy sposób potwierdzić zrealizowaną transakcję i otrzymać pieniądze. Po tym jak weszła na podlinkowaną stronę, w formularzu uzupełniła wszystkie dane, w tym dotyczące karty płatniczej, na którą rzekomo miały być przelane pieniądze

Kilka godzin później, kiedy mama dziewczyny zalogowała się do bankowości mobilnej zauważyła, że na koncie brakuje pieniędzy. Wtedy okazało się, że nastolatka padła ofiarą oszusta, który będąc w posiadaniu danych z fałszywego formularza, wypłacił z konta 4,7 tys. złotych” – czytamy w policyjnym komunikacie.

 

Czytaj też:

Leluchów. Protestują codziennie. Chcą protestować do skutku. Górale przyjęli wariant „siłowy”

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.