W minioną sobotę firma Fakro stała się centrum atrakcji dla najmłodszych. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zorganizowano dla dzieci pracowników zwiedzanie zakładu  i mnóstwo dodatkowych atrakcji. Swój dzień świętowało prawie 500 dzieci wraz  z rodzicami. Wydarzenie przebiegło pod hasłem „Bezpiecznie z Fakro”.

wsb3

Wizyta w fabryce rozpoczęła się od zwiedzania zakładu. Dzieci zostały zawiezione do poszczególnych hal melexami, które na co dzień, służą do obsługi odwiedzających firmę gości. Spacer po produkcji pozwolił im zobaczyć miejsce pracy rodziców. Maszyny, linie produkcyjne, roboty, kolorowe zadruki na szybach, jedyny w Polsce prywatny tunel – wszystko to, zrobiło na dzieciach wielkie wrażenie – komentuje Jerzy Wójcik, jeden z pilotów wycieczek, ambasador marki pracujący na stanowisku kierownika realizacji sprzedaży krajowej.

Kolejnym punktem programu była strefa atrakcji. W strefie Małego Ratownika zaaranżowanej przez Fundację GOPR furorę zrobiła ścianka wspinaczkowa.

Dzieci aktywnie uczyły się udzielania pierwszej pomocy oraz dowiedziały się jak dobrze przygotować się do wyjścia
w góry. Z zaciekawieniem oglądały także pokaz dyscypliny i posłuszeństwa Ateny – psa ratowniczego GOPR – komentuje Bożena Witowska, kierownik projektu.

Dzieci chętnie bawiły się w strefie „Fakro- gola”, w której rywalizowały ze sobą w piłkarskich rozgrywkach zorganizowanych przez trenera i piłkarzy Sandecji. Fakro  jest partnerem klubu.

Dużą gratką była możliwość zwiedzenia wozu strażackiego, policyjnego, czy wózka widłowego. Na przyczepie tira Fakro dzieci odbijały na pamiątkę swoje dłonie. Studenci Instytutu Pedagogicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu zaangażowali się w zorganizowanie atrakcji plastycznych z malowaniem twarzy. Nie zabrakło także tanecznych animacji.

Było rewelacyjnie. Każde dziecko znalazło coś dla siebie. Do atrakcji nie trzeba było stać w długich kolejkach, dzięki czemu dzieciaki mogły w pełni wykorzystać dostępne rozrywki. Poza tym dostały fajne pamiątki – dyplom uczestnictwa, gry planszowe, gadżety, także wykonane z surowców wykorzystywanych w fabryce okien – metalowe żółwiki (żółwik jest symbolem FAKRO) oraz drewniane medale.

Wielką radość sprawiła im także przejażdżka melexami – komentuje Paweł Najduch, tata uczestniczący w imprezie, na co dzień pracujący na stanowisku kierownika transportu.
W organizację zaangażowali się pracownicy Fakro. W przygotowanie włożyli dużo serca  i maksimum zaangażowania. Dzięki zespołowej współpracy dzieci spędziły miły dzień. Nawet pogoda nam dopisała, co biorąc pod uwagę wcześniejsze ulewy nie było takie oczywiste.

Wszystkim organizatorom oraz organizacjom, które wsparły nas podczas Dnia Dziecka – bardzo dziękuję – podsumowuje Bożena Damasiewicz, dyrektor biura zarządu.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]