Dzień dla sztuki w Zespole Szkół Katolickich w Nowym Sączu

Dzień dla sztuki w Zespole Szkół Katolickich w Nowym Sączu

A co by było, gdyby Jezus narodził się dziś? Jak zostałby przyjęty przez współczesny świat? Laureaci kreatywnej twórczości na ten temat zostali nagrodzeni podczas gali w Zespole Szkół Katolickich w Nowym Sączu.

Konkurs plastyczny opatrzony tytułem: „Gdyby Jezus narodził się dzisiaj” został zorganizowany z zamysłem, aby zachęcić młodych artystów do stworzenia współczesnej wizji narodzin Dzieciątka Jezus.

Inspirujący temat zachęcił do udziału w konkursie wielu młodych artystów i spotkał się z ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży z Nowego Sącza i okolic. Spośród nich nauczyciele plastycy Katolickiego Liceum Plastycznego w Nowym Sączu wyłonili laureatów.  W trzech kategoriach wiekowych: przedszkole, szkoła podstawowa oraz gimnazjum nagrodzono te najbardziej oryginalne dzieła.

Cieszymy się, że temat Bożego Narodzenia jest nieustannie inspirujący dla współczesnych młodych artystów – mówi ks. Paweł Kochaniewicz, dyrektor nowosądeckiego „Plastyka”.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 23 stycznia wręczono nagrody zwycięzcom . Wydarzenie uświetnił także piękny koncert w wykonaniu uczniów Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia.

Ci młodzi ludzie mają ogromny potencjał. Mam nadzieję, że nie braknie im odwagi i determinacji do rozwijania swoich talentów plastycznych- podkreśla Barbara Mordarska, organizator konkursu.

Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy!

Share on twitter
Share on facebook