Dzieciaki o Nowym Sączu – konkurs Sądecki Rajcuś rozstrzygnięty! [ZDJĘCIA]

Ponad sześćset dzieci z Nowego Sącza i okolic wzięło udział tegorocznej edycji konkursu Sądecki Rajcuś. Podczas gali laureatów, która odbyła się w ratuszu nagrodzono zwycięzców.

wsb3

„Sądecki Rajcuś” to konkurs, którego główny  celem jest propagowanie wśród najmłodszych uczniów szkół podstawowych wiedzy o Nowym Sączu. Przygotowując prace plastyczne dzieci z klas 1-3 zapoznają się z nie tylko z ważnymi dla miasta datami, ale również nazwiskami osób ważnych dla jego historii.

Konkurs odbywał się na dwóch płaszczyznach. Dzieciaki mogły wziąć udział w sprawdzianie wiedzy, ale również pojedynczo lub grupowo wykonać pracę plastyczną – w tym roku chodziło o księgę dziejów miasta.

Laureatem głównej nagrody w sprawdzianie wiedzy został Damian Basiaga ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Obidzy. Uzyskał maksymalną ilość punktów. Najlepsze w etapie plastycznym okazały się dzieciaki z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Rdziostowie.

Uczniowie wykazywali się dużą kreatywnością. Jedna z klas ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Nowym Sączu, przygotowała projekt dodatkowy – sesję zdjęciową do legend związanych z Nowym Sączem.

Przygotowywaliśmy stroje, odwiedziliśmy miejsca i stworzyliśmy taką mini ściągę dla wszystkich, którzy będą chcieli z niej skorzystać. Dzieci w przebraniach historycznych wcielały się w postaci związane z historią miasta.  Dzięki projektowi mogliśmy przenieść się w czasie i spotkać Jana Długosza z orszakiem– mówiła nauczycielka, która wspierała uczniów z przygotowaniu pracy.

Wszystkie prace biorące udział w konkursie w przyszłym roku będzie można zobaczyć podczas wystawy w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu.

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]