Dzieci ubrały choinkę w gabinecie marszałka!

Dzieci ubrały choinkę w gabinecie marszałka!

marszałek kozłowski

16 grudnia z wizytą do marszałka Małopolski Witolda Kozłowskiego przyjechały dzieci z Dzieła Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera ze Żmiącej i Krakowa. Był czas na świąteczne życzenia i wspólne ubieranie choinki.

Jest to już tradycją, że co roku odwiedzają mnie podopieczni Domu Dziecka w Żmiącej i Krakowie i wspólnie ubieramy bożonarodzeniowe drzewko. W ubiegłym roku, przez pandemię nie było to możliwe, ale połączyliśmy się online, aby złożyć sobie świąteczne życzenia. W tym roku znów spotkaliśmy się w moim gabinecie, aby – za hasłem naszej kampanii świątecznej – być razem. Te spotkania są odzwierciedleniem sensu tych świąt – dzieci wprowadzają nastrój radości, szczerego uśmiechu i nadziei na lepsze jutro

– mówi marszałek Małopolski.

Podczas spotkania w urzędzie dzieci odwiedził św. Mikołaj i wręczył wszystkim prezenty.

Fundacja Ruperta Mayera wspiera działalność Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Dzieło Pomocy Dzieciom oraz Ośrodka Adopcyjnego „Dzieło Pomocy Dzieciom”. Pod opieką fundacji jest aktualnie blisko 50 dzieci. POW i Ośrodek Adopcyjny „Dzieło Pomocy Dzieciom” ściśle ze sobą współpracują. Podstawą podejmowanych zadań są zasady chrześcijańskie. Celem wspólnych działań jest stworzenie dzieciom warunków wszechstronnego rozwoju, jak również znalezienie dla nich właściwej formy opieki rodzinnej – w rodzinie biologicznej, a jeżeli jest to niemożliwe, w rodzinie zastępczej lub adopcyjnej. Metody wychowawcze w POW można najkrócej tak wyrazić: sytuację pedagogiczną zbliżyć do sytuacji w rodzinie, tj. sytuacji naturalnej.

Przez cały rok wolontariusze wspomagają pracę opiekunów poprzez organizowanie spacerów, zabaw, pomaganie dzieciom w nauce itp. w POW, w pogotowiach rodzinnych i rodzinach zastępczych.

Artykuł sponsorowany.

Czytaj również: W jego firmie kropki kwantowe „słuchają” ludzi… Dawid Cycoń na okładce magazynu Forbes.

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.