„Dzieci bez granic” z wizytą na meczu Sandecji Prezes: „To bardzo pozytywne” [Zdjęcia]

W piątek w hali MOSiR przy ulicy Nadbrzeżnej w Nowym Sączu odbył się Międzynarodowy Turniej Piłkarski „Dzieci bez granic”.

wsb3

Jego organizatorami były Dunajec Nowy Sącz oraz Fundacja Bratnia Dusza. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, zaś Sandecja była partnerem.

To bardzo pozytywne przedsięwzięcie. Dzieci z Ukrainy z pewnością wywiozą z naszego kraju miłe wspomnienia, będą też pamiętały o Sandecji Nowy Sącz i być może kiedyś powrócą do nas z wizytą – mówi Tomasz Michałowski, prezes Sandecji.

Czytaj również: B KLASA. EKIPA ZE STRÓŻ ROZBITA U SIEBIE. 10 GOLI SNAJPERA I POST NA EKSTRAKLASA TROLLS!

W piłkarskiej rywalizacji w szranki stanęły Akademia Sandecja oraz Dunajec i lwowskie Dream Team czy FC. W zawodach nie było wygranych ani przegranych. Rywalizowano w duchu fair-play. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe puchary i medale, by po grze w piłkę udać się na wspólnego grilla.

W sobotę, czyli w dzień meczu Sandecji z Podbeskidziem Bielsko-Biała w ramach Fortuna 1 Ligi, goście zza naszej wschodniej granicy udali się na stadion przy Kilińskiego, by kibicować „Biało-czarnym”. Ukraińcy odwiedzili Sektor Rodzinny, gdzie nie zabrakło atrakcji. Wspólnemu spędzaniu czasu towarzyszyły animatorki i żółw Fakruś. Po zakończeniu zawodów nasi goście mieli okazję zebrać autografy od piłkarzy Sandecji oraz zapozować z nimi do pamiątkowych zdjęć.

Wyniki zespołów w ramach turnieju (sądeckie ekipy prowadził trener Michał Jawczak):

Akademia Sandecja I – FC Lwów 0:1,

Akademia Sandecja I – Dunajec Nowy Sącz II 5:0,

Akademia Sandecja I- Dream Team Lwów 1:0,

Akademia Sandecja II- Dream Team Lwów 0:2,

Akademia Sandecja II – Dunajec Nowy Sącz I 4:0,

Akademia Sandecja II – FC Lwów 0:1.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Adrian Maraś

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]