Działka, która ułatwiłaby budowę nowego stadionu Sandecji z zaporową ceną?

Ponad milion złotych za niecałe pięć arów – tyle, według nieoficjalnej informacji, zażyczył sobie właściciel skrawka ziemi sąsiadującego ze stadionem Sandecji. Miasto miało odkupić parcelę na poczet budowy nowego stadionu biało – czarnych, jednak w ratuszu uznano, że nie jest aż tak potrzebna, a raczej nie za taką cenę. 

wsb3

Projekt uchwały w sprawie zakupu działki przy ul. Kilińskiego został sporządzony 13 lipca br. na wniosek prezydenta miasta, Ryszarda Nowaka. W uzasadnieniu projektu czytamy:

„(…) Nabycie działki 99/5 w obrębie 74 umożliwi racjonalne zagospodarowanie obiektu sportowego w związku z planowaną inwestycją modernizacji i rozbudowy stadionu Sandecji im. O. Władysława Augustynka”.

25 lipca w programie sesji Rady Miasta znalazł się punkt dotyczący głosowania nad wspomnianym projektem. Jednak głosowania nie było. Wiceprezydent Nowego Sącza – Jerzy Gwiżdż zdjął dyskusję na ten temat z porządku obrad. Służby prasowe prezydenta na pytania dziennikarzy o przyczynę takiej decyzji, odpowiedziały, że zakup działki nie jest konieczny do realizowania inwestycji, a może nawet okazać się zupełnie zbędny.

Miasto w tej sprawie nie powiedziało ostatniego słowa, bo pieniądze przeznaczone na ten cel  (180 tys. zł) zabezpieczono w budżecie.

Jak podaje „Gazeta Krakowska”,  przyczyną odstąpienia miasta od zakupu niespełna 5-arowego gruntu była zmiana decyzji właściciela działki, który rzekomo zażądał od miasta milion 200 tys. zł.

Przypomnijmy, że nowy stadion ma powstać w miejscu obecnego, który liczy już sobie 47 lat. Inwestycja może pochłonąć nawet 50 mln zł. Dotychczas wiadomo tylko tyle, że cześć kosztów będzie pochodzić z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przy Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Prezydent Nowego Sącza zapewnia, iż na wiosnę 2018 roku Sandecja rozegra mecze na własnym boisku, a do końca przyszłego roku inwestycja zostanie w całości zakończona.

 

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]