Dwoje dzieci spadło ze zbocza 13-metrowego mostu nad Jeziorem Rożnowskim

Dwoje dzieci spadło ze zbocza 13-metrowego mostu nad Jeziorem Rożnowskim

most jana stacha, jezioro rożnowskie

W sobotę (10 września 2022) doszło do groźnego zdarzenia nad Jeziorem Rożnowskim w Znamirowicach. W godzinach wieczornych dwoje dzieci spadło ze stromego zbocza Mostu Stacha. Trafiły do szpitala z poważnymi urazami.

Do zdarzenia doszło przed godz. 19. podczas fatalnej deszczowej pogody. Oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że dwoje dzieci spadło ze stromego zbocza kamiennego mostu. Na miejsce zostali wysłani strażacy JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz okoliczne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Najpoważniejszych obrażeń doznało 12-letnie dziecko. Wstępna diagnoza mówi o urazie kręgosłupa. Druga z poszkodowanych osób doznała uszkodzenia nogi. Po wydobyciu z przepaści dzieci trafiły do szpitala.

Kamienny most nad Jeziorem Rożnowskim ma 13 metrów wysokości oraz 20 metrów długości. Został wybudowany przez Jana Stacha w latach 1968 – 1971. Jest jedną z turystycznych atrakcji okolic Jeziora Rożnowskiego. O kultowym moście pisaliśmy na łamach naszego portalu TUTAJ.

Fot: amerykapopolsku

Czytaj także: Marek Piekarczyk magicznym koncertem zainaugurował Sądecką Jesień Kulturalną (fotorelacja)

Reklama