Dwóch dilerów w areszcie. Policja zarekwirowała marihuanę i amfetaminę. Sprawa jest rozwojowa

30 letni mieszkaniec Gorlic usłyszał zarzut handlu narkotykami. Jego młodszy kompan  odpowie za nielegalne posiadanie narkotyków. W ramach tego samego śledztwa gorlickich “kryminalnych” zatrzymano także 29-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego, który handlował substancjami odurzającymi.

“Bazując na ustaleniach operacyjnych, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach prowadzący działania wymierzone przeciwko narkotykowym dilerom, zatrzymali 11 września dwóch mieszkańców Gorlic w wieku 25 lat i 30 lat. Ujawniono przy nich łącznie kilkadziesiąt gramów środków odurzających w postaci marihuany i substancji psychotropowych w postaci amfetaminy” – czytamy w komunikacie gorlickiej Policji.

Jak wyjaśniają służby prasowe komendy, 30-latkowi przedstawiono zarzuty dotyczące odpłatnego udzielania narkotyków, za co grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Gorlicach, sąd zastosował  wobec niego  tymczasowy areszt. Drugi z zatrzymanych usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu do trzech lat odsiadki.

Sprawa miała kilka dni temu swój ciąg dalszy:

17 września 2021 roku funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach przeprowadzili kolejną realizację w ramach tej sprawy. Zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawniono ponad 133 gramów marihuany i ponad 83 gramów amfetamin (łącznie ponad 216 gramów środków odurzających i substancji psychotropowych). W dniu 19 września br. Sąd Rejonowy w Gorlicach na wniosek prokuratury zastosował wobec 29-latka areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Za udział w obrocie środkami odurzającymi grozi mu od 2 do 15 lat pozbawienia wolności”. – relacjonują służby prasowe Policji. Jak wynika z komunikatu – śledztwo ma charakter rozwojowy.

źródło: KMP w Gorlicach

Czytaj też:

Nowy Sącz: 43-latek wpadł do Naściszówki. O jego życie walczył mieszkaniec Łęki i policjanci

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.