Dwie nowe karetki na pokładzie Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego (zdjęcia)

Dwie nowe karetki na pokładzie Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego (zdjęcia)

nowe karetki, Nowy Sącz, pogotowie ratunkowe

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe ma dwie nowe karetki. W ostatnich czterech latach wymieniono już jedenaście ambulansów. Plany są takie, aby jeszcze w tym roku pojawiły się trzy kolejne pojazdy.

Starosta Marek Kwiatkowski nie ukrywa swojego zadowolenia z wykonanej w tym zakresie pracy.

– Nasz plan modernizacji floty Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego przynosi wymierne korzyści. Jedenaście nowych ambulansów w cztery lata to naprawdę spore osiągnięcie. Wszystko po to, aby mieszkańcy Sądecczyzny czuli się bezpieczniej i mieli lepszą opiekę medyczną. To ważne, aby ratownicy dojeżdżali na czas do pacjenta, mogli go zdiagnozować za pomocą nowoczesnych aparatów i uratować mu życie i zdrowie – mówi starosta Marek Kwiatkowski, cytowany przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

Koszt pozyskania obydwóch karetek wyniósł 940 tys. złotych. Bożena Hudzik, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego wymienia lokalizację, którą nowe karetki będą obsługiwać.

– Jedna z karetek z napędem 4×4 będzie jeździła po terenie obsługiwanym przed podstację pogotowia w Korzennej, natomiast druga zasili Nowy Sącz – mówi Bożena Hudzik.

Czytaj także: Sądecczyzna. Marek Żurowski, człowiek „orkiestra”, nauczyciel czterech pokoleń

Fot: Maria Olszowska