Dwaj sądeczanie – Krzysztof Pawłowski i Ryszard Florek uhonorowani tytułem „Promotor Polski”

Dwaj sądeczanie – Krzysztof Pawłowski, założyciel i wieloletni rektor Wyższej Szkoły Biznesu oraz Ryszard Florek, twórca i prezes Fakro, zostali uhonorowani tytułem i statuetką „Promotor Polski”, przyznawaną przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego. Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się wczoraj (26 września), w sali obrad Urzędu Miasta Krakowa. Tytuł przyznano także Elżbiecie Pendereckiej – promotorce polskiej kultury zarządzającej Stowarzyszeniem im. Beethovena, prof. Jerzemu Hausnerowi  – ekonomiście, organizatorowi kongresu Open Eyes Economy Summit oraz prof. Jackowi Majchrowskiemu – prezydentowi Krakowa.

– Projekt „Promotor Polski” został zainaugurowany w 2017 roku. Tytułem zostało uhonorowanych już ponad 30 osób. Fundacja nagradza ludzi działających lub wywodzących się z danego regionu, których osiągnięcia współtworzą pozytywny wizerunek naszego kraju. Chcemy promować sukcesy w dziedzinie przedsiębiorczości, kultury, nauki, sportu, mające niewątpliwy wpływ na nasze poczucie tożsamości i na rozwój kraju – tłumaczy Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

– Wizerunek Polski to nie tylko produkty, usługi i innowacje, ale także – a może przede wszystkim – ludzie. Warto wyróżniać tych Polaków, którzy poprzez swoje dokonania i zaangażowanie przyczyniają się do propagowania oraz umacniania pozytywnego wizerunku naszego kraju . Wśród dotychczas wyróżnionych Promotorów Polski są znamienite nazwiska z wielu dziedzin, jak prof. Marian Zembala, prof. Marek Harat, prof. Arkadiusz Mężyk, Joanna Wnuk –Nazarowa, Katarzyna Bonda, Rafał Blechacz czy Artur Rojek. – mówi Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”.

 

Ryszard Florek:

Przyjmuję wyróżnienie „Promotor Polski” jako dowód uznania nie tylko dla mojej osoby, ale dla całego zespołu Fakro. Przy tej okazji chciałbym wyrazić podziękowanie klientom za wybór naszych produktów, dzięki czemu dali szanse na rozwój naszej firmy i eksport, co sprawiło, że marka Fakro jest znana na całym świecie. Jeżeli popatrzymy na wielkie globalne firmy to każda z nich zapoczątkowała rozwój w swoich rodzimych krajach. Tam uzyskiwały know-how i pozyskiwały kapitał, a mając mocną pozycję we własnym kraju rozwijały eksport, podbijały rynki zagraniczne a do kraju przywoziły pieniądze w postaci dywidend i zapłaty za produkty i usługi. Kraje, które mają dużo globalnych firm są bogate i stać je na wysokie wynagrodzenia. W ciągu ostatnich 10 lat kraje bogate osiągnęły przyrost bogactwa 3 razy większy niż Polska. To pokazuje, jak mamy dużo do zrobienia, aby wspólnie rozwijać gospodarkę. Największym promotorem kraju jest jego silna gospodarka. A silna gospodarka to nie tylko satysfakcja obywateli, ale przede wszystkim: lepsze wynagrodzenia, wyższy poziom życia, pewniejsza suwerenność i bezpieczeństwo.

Dr Krzysztof Pawłowski:

Ze wzruszeniem przyjmuję statuetkę „Promotor Polski”. Uważam, że moją największą chlubą jest ponad 12 tys. absolwentów Wyższej Szkoły Biznesu, z których bardzo wielu pracuje w firmach międzynarodowych, a wielu wyjechało w świat. Ale nawet jeśli pracują poza granicami naszego kraju – są dumni z tego, że są Polakami a ich ojczyzna prężnie się rozwija.

 

źródło: https://terazpolska.pl

 

Czytaj też:

Krzysztof Pawłowski: moja teczka z IPN wyląduje w koszu

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.