Dwa pociski artyleryjskie i dwa moździerzowe w Marcinkowicach. W akcji saperzy

Dwa pociski artyleryjskie i dwa moździerzowe w Marcinkowicach. W akcji saperzy

Marcinkowice, powojenny niewybuch, pociski, II wojna światowa

Podczas prac ziemnych na jednej z posesji w Marcinkowicach znaleziono pociski z czasów II wojny światowej. Na miejsce natychmiast wezwano policjantów i saperów. 

Wczoraj, 21 lutego oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu został powiadomiony o znalezieniu niewybuchów na jeden z posesji w Marcinkowicach. Niebezpieczne pozostałości z czasów wojny zostały wykopane podczas wykonywania prac ziemnych.

– Skierowany na miejsce policjant, zajmujący się rozpoznaniem minersko – pirotechnicznym potwierdził, że są to niewybuchy z czasów II wojny światowej. Do czasu przybycia patrolu saperskiego z Krakowa, znalezisko zabezpieczali sądeccy policjanci – relacjonuje komisarz Justyna Basiaga, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Dzisiaj załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa zabrała cztery skorodowane pociski, w tym dwa moździerzowe i dwa artyleryjskie na poligon, gdzie zostaną zneutralizowane. Niewybuchy przewiezione zostały w specjalistycznym pojeździe pirotechnicznym.

Policjantka przypomina, że w przypadku znalezienia niewypału, należy natychmiast powiadomić Policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie – uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią dla osoby przebywającej w jego pobliżu.

Czytaj także: Barcice. Służby w akcji. Trwają poszukiwania 32-latka

Fot. KMP w Nowym Sączu
Share on twitter
Share on facebook