Dwa niebezpieczne zderzenia na DK75 jednego dnia

Dwa niebezpieczne zderzenia na DK75 jednego dnia

zderzenie DK75

Około 6 godzin dzieli dwa niebezpieczne zdarzenia, do których doszło wczoraj na drodze krajowej nr 75 na Sądecczyźnie. W Wielogłowach zderzyły się dwa samochody osobowe, podobnie jak później w miejscowości Tęgoborze.

W Wielogłowach auto marki Ford Fiesta zderzyło się z pojazdem marki Nissan Micra. Strażacy zostali zadysponowani na miejsce o godzinie 16:17. Samochodami podróżowali sami kierujący i obaj wysiedli o własnych siłach. Auta blokowały jeden pas ruchu.

Strażacy zabezpieczyli teren, odłączyli akumulator w nissanie i zajęli się wyciekłymi z niego płynami eksploatacyjnymi. Ponadto udzielili jednej osobie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kiedy policjanci zakończyli swoje czynności dochodzeniowe, kierowca forda mógł zjechać pojazdem na pobliski parking. Nissan został natomiast usunięty przez strażaków na pobocze. Działania trwały półtorej godziny.

Do drugiego zdarzenia doszło w miejscowości Tęgoborze, a służby zostały zadysponowane na miejsce o godzinie 22:16. Tam zderzyły się dwa samochody osobowe marki Seat Ibiza. Jeden z nich uderzył w betonowy mur. Każdym z pojazdów podróżowały po trzy osoby. Wszystkie wyszły z aut o własnych siłach, a jedna skarżyła się na złe samopoczucie.

– Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w Seacie, który uderzył w betonowy mur. Osoba poszkodowana po przebadaniu pozostała na miejscu zdarzenia. Na czas prowadzenia czynności dochodzeniowych na miejscu zdarzenia pozostał zastęp OSP Tęgoborze. Działania strażaków trwały niespełna godzinę – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

fot. PSP w Nowym Sączu

Czytaj też: Nowy Sącz. Seniorka padła ofiarą agresywnego złodzieja

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama