Dwa dodatkowe przystanki kolejowe w Nowym Sączu. W Dąbrówce już za rok

Dwa dodatkowe przystanki kolejowe w Nowym Sączu. W Dąbrówce już za rok

Nowy Sącz, przystanki kolejowe

To już pewne. Pojawią się dwa nowe przystanki kolejowe w dzielnicach Dąbrówka i Gorzków w Nowym Sączu. Będą one zlokalizowane w rejonie dużych sądeckich przedsiębiorstw FAKRO oraz DAKO. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za blisko 12 mln zł na inwestycje w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025.

Przystanek Nowy Sącz Dąbrówka ma powstać do końca 2023 roku. Inwestycja pochłonie ponad 12 mln. PKP podpisało umowę na zaprojektowanie i budowę z Firmą Nowak-Mosty Sp. z o.o. Prace obejmą jednocześnie remont pobliskiego wiaduktu kolejowego.

,,Na peronach będą wiaty, ławki, tablice informacyjne i oznakowanie. Jasne oświetlenie pomoże w orientacji także po zmroku. Udogodnieniem dla osób niewidomych, czy słabo widzących będą oznakowania z systemem ścieżek dotykowych. Z myślą o osobach o ograniczonych możliwościach poruszania się przewidziano pochylnie” – informuje Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Nowy Sącz, przystanki kolejowe

Obecnie prowadzone jest postępowanie przetargowe na budowę przystanku Nowy Sącz Gorzków. Co ciekawe, na przystanku będzie podziemne przejście. Jak wyjaśnia Szalacha z PKP, rządowy program dla kolei w Małopolsce obejmuje 9 inwestycji z listy podstawowej w miejscowościach: Kraków Piastów, Kraków Kościelniki, Kraków Przylasek, Wolbrom, Zator, Pisary, Dąbrówka, Nowy Sącz (dwa przystanki).

,,Oprócz umowy na przystanek Nowy Sącz – Dąbrówka, podpisano już kontrakty na realizację podobnych projektów w Zatorze i w Wolbromiu. Niebawem ogłoszone zostaną kolejne przetargi” – dodaje Doro ta Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Czytaj także: Pociągi do Nowego Sącza nie jeżdżą. Uruchomiono autobusy zastępcze

Fot. Dawid Kulig/
Źródło: PKP
Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama