Policjanci odwiedzili nowosądeczanina. Znaleźli kilkadziesiąt kilogramów nielegalnych ,,zapasów”

Policjanci odwiedzili nowosądeczanina. Znaleźli kilkadziesiąt kilogramów nielegalnych ,,zapasów”

Nowy Sącz, tytoń, nielegalny handel

38 kilogramów krajanki tytoniowej i 10 kg suszonych liści tytoniu znaleźli sądeccy funkcjonariusze u mieszkańca Nowego Sącza. To nie jedyne rzeczy, jakie zabezpieczyli policjanci. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące paserstwa akcyzowego. 

Sądeccy mundurowi z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą odwiedzili jednego z mieszkańców Nowego Sącza. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna może posiadać nielegalny tytoń. Nie mylili się.

– Kilka dni temu, kiedy funkcjonariusze przeszukali użytkowane przez niego pomieszczenia oraz samochód, znaleźli ponad 38 kilogramów krajanki tytoniowej, niemal 10 kilogramów suszonych liści tytoniu, a także młynki, maszynkę do produkcji papierosów oraz gilzy i kilkaset pustych opakowań po papierosach różnych marek. Właściciel nielegalnego tytoniu i zabezpieczonych przedmiotów został zatrzymany – poinformowała naszą redakcją Aneta Izworska z zespołu prasowego Komendy Mijeskiej Policji w Nowym Sączu.

Jak się okazało, mężczyzna dodatkowo od lipca 2021 roku do marca 2022 roku nabył jeszcze 111 kilogramów nielegalnego towaru. Podejrzany naraził Skarb Państwa na uszczuplenie z tytułu należnego podatku akcyzowego w łącznej kwocie ponad 80 tysięcy złotych.

– Sądeczanin usłyszał od funkcjonariuszy cztery zarzuty dotyczące paserstwa akcyzowego, za co grozi mu wysoka grzywna – dodaje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Czytaj także: Dystrybucja jodku potasu w Małopolsce. W Nowym Sączu 20 punktów

Źródło/ Fot. KMP Nowy Sącz. 

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama