Duże utrudnienia na trasie Nowy Sącz – Brzesko. Zderzenie motocyklisty z osobówką [ZDJĘCIA]

Duże utrudnienia na trasie Nowy Sącz – Brzesko. Zderzenie motocyklisty z osobówką [ZDJĘCIA]

wypadek, gnojnik, trasa zablkowana, DK nr 5

Występują spore utrudnienia na drodze krajowej nr 75 (odcinek Nowy Sącz – Brzesko). W miejscowości Gnojnik doszło do zderzenia motocyklisty z pojazdem osobowym. Kierowca motocykla z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Zdarzenie potwierdza w rozmowie z naszą redakcją mł. asp. Bartosz Izdebski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

– Zdarzenie miało miejsce o godzinie 15:40. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta kierująca samochodem osobowym, wyjechała z drogi podporządkowanej na drogę główną. W następstwie doszło do zderzenia z 40-letnim motocyklistą. Na ten moment wiadomo, że ma złamaną nogę, trafił do szpitala. Kierująca pojazdem jest mieszkanką miejscowości Gnojnik. Na miejscu pracuje Policja, spodziewany jest przyjazd prokuratora – mówi mł. asp. Bartosz Izdebski z KWP Kraków.

Droga krajowa nr 75 była całkowicie zablokowana. Policja podjęła działania mające na celu udrożnienie ruchu. W tej chwili ruch odbywa się wahadłowo, nadal występują utrudnienia. Kierowcom zaleca się wybór innej trasy w drodze do Brzeska / Krakowa.

Fot: Brzesko 112.pl / Regionalny Reporter – Akcje Ratownicze 112