Druhowie OSP Brzezna – Litacz od 90 lat służą ,,Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”

Druhowie OSP Brzezna – Litacz od 90 lat służą ,,Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”

OSP Brzezna-Litacz

Ochotnicza Straż Pożarna Brzezna – Litacz już 90 lat służy ,,Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. Uroczystości związane z jubileuszem odbyły się wczoraj, 29 maja. Rocznica powstania jednostki, to nie był jedyny powód do świętowania. 

Ochotnica Straż Pożarna w Brzeznej powstała w 1931 roku. Była trzecią jednostką OSP w gminie Podegrodzie. Do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego włączono ją w 2020 roku. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęła msza święta odprawiona o godzinie 14.00 na placu przed remizą. Po niej odbył się uroczysty apel i poświęcenie nowego samochodu bojowego. Nie zabrakło także czegoś na ,,ząb”. Uczestnicy mogli posilić się m.in. wojskową grochówką.

– Przywiodły nas tu dzisiaj dwie ważne okoliczności. Z jednej strony jubileusz 90-lecia jednostki, z drugiej – poświecenie nowego, nowoczesnego wozu strażackiego. Z jednej strony nieprawdopodobna liczba strażaków, którzy przez te wszystkie pokolenia służyli mieszkańcom, z drugiej strony porównanie sprzętu jaki mieli do dyspozycji 90 lat temu strażacy, a tego, z którego korzystają dziś druhowie i druhny. To jest właśnie to połączenie tych dwóch symbolicznych spraw. Dlatego z serca, w imieniu swoim i zarządu województwa gratuluję tego jubileuszu – mówił podczas uroczystości marszałek województwa Witold Kozłowski.

Przedstawiciel samorządu małopolskiego podziękował także wójtowi Stanisławowi Banachowi za troskę o wszystkie OSP z gminy Podegrodzie oraz za upartość w dążeniu do celu, a także strażakom za poświęcenie i trud służby dla mieszkańców.

Czytaj także: Nowosądecki szpital wstrzymał odwiedziny chorych na jednym oddziale

Fot. UMWM. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.