Drugi transfer Sandecji! Obrońca Juventusu podpisał umowę!

Drugi transfer Sandecji! Obrońca Juventusu podpisał umowę!

Sandecja Nowy Sącz dokonała drugiego zimowego wzmocnienia kadry. Tym razem nowym zawodnikiem beniaminka z miasta nad Dunajcem został obrońca Juventusu Bukareszt Alexandru Benga.

28-letni Rumun jest drugim wzmocnieniem sądeczan. Pierwszym był słowacki pomocnik Jakub Grić (więcej). Zawodnik, który poprzednio występował m.in. w cypryjskim Ermisie Aradipu, wspomnianym Juventusie Bukareszt, azerskiej FK Gabali, bułgarskim Botewie Płowdiw czy swoim rodzimym Otelulu Galati, związał się z klubem z Kilińskiego półroczną umową z opcją jej przedłużenia o 12 miesięcy. Defensor dołączył już do drużyny trenującej na obozie w Turcji. Portal Transfermarkt.de wycenia go na 300 tysięcy euro.

Benga mający w CV trzy mecze w reprezentacji Rumunii do lat 19 to wychowanek FC Brasov. Tam występował w latach 2006-2009, z przerwą na dwa wypożyczenia. W barwach Otelulu Galati wystąpił w spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów przeciwko Benfice Lizbona. Nowy nabytek Sandecji często zmieniał kluby jak rękawiczki. Czy podobnie będzie wyglądać jego przygoda z sądeczanami?

 

Fot. Sandecja.pl/Twitter/Miłosz Jańczyk

Share on twitter
Share on facebook