Egzaminator uciekł z pojazdu, w nią uderzył pociąg [FILM]

Egzaminator uciekł z pojazdu, w nią uderzył pociąg [FILM]

Niewyobrażalny dramat. To już kolejna śmierć na polskich torach. Pamiętajmy, że z rozpędzonym pociągiem nie mamy najmniejszych szans. Film ku przestrodze. Jedna sekunda może zadecydować o wszystkim.

Kamery monitoringu uwieczniły dramat, jaki rozegrał się wczoraj w miejscowości Zaskale (gmina Szaflary, powiat nowotarski). Około 11.15 na niestrzeżonym, oznakowanym (znakiem Stop i G3) przejeździe kolejowym pociąg relacji Nowy Targ -Zakopane zderzył się z samochodem jazdy egzaminacyjnej nowotarskiego oddziału Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

18-letnie dziewczyna zdawała egzamin państwowy na prawo jazdy. Jak poinformował nas wczoraj Waldemar Olszyński, dyrektor MORD, egzaminator to 62-letni mieszkaniec Gorlic.

Wstępne ustalenia wskazują na to, że to, że samochód w momencie, kiedy najechał na przejazd, zgasł. Po chwili nadjechał pociąg. Egzaminator zdążył opuścić samochód. Dziewczyna, która zdawała egzamin, nie zdążyła wysiąść. Z ciężkimi obrażeniami została przewieziona do szpitala w Nowym Targu – informował nas wczoraj tuż po zdarzeniu asp. sztab. Mariusz Wójcik z nowotarskiej policji.

Niestety 18-latka zmarła w szpitalu. Kilka godzin po zdarzeniu Policja potwierdziła, iż dziewczyna zatrzymała samochód osobowy na przejeździe kolejowym, po czym zgasł silnik w pojeździe. Po kilku sekundach nadjechał pociąg. Egzaminator wysiadł z samochodu w ostatniej chwili i odskoczył poza tory. Niestety nastolatka nie zdążyła tego zrobić i pociąg uderzył z całym impetem w L-kę, którą prowadziła. Doznała ciężkich obrażeń ciała i została zabrana do szpitala w Nowym Targu. Niestety, mimo walki ratowników i lekarzy nie udało się uratować jej życia. 62-letnii egzaminator nie doznał żadnych obrażeń ciała, podobnie jak maszynista i pasażerowie pociągu, których było około 60-ciu.

Nowotarska Policja prowadziła na miejscu oględziny z udziałem prokuratora, biegłego oraz komisji badania wypadków kolejowych.

– Okoliczności, przyczyny, w szczególności kto ponosi winę za spowodowanie wypadku ustali śledztwo Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. Zabezpieczono już ślady i materiał dowodowy, w tym m.in. nagranie video z pociągu oraz zapis dźwięku i video z pojazdu egzaminacyjnego (materiały te będą pomocne w ustaleniu dlaczego doszło do zatrzymania tego samochodu na przejeździe kolejowym). Szlak kolejowy na tym odcinku był zablokowany do godz. 15:40 – linie kolejowe wyznaczyły komunikację zastępczą – informuje nowotarska Policja.

https://www.facebook.com/portalpodhale24/videos/965476090302263/

Zginęła na torach zdając prawo jazdy. Egzaminatorem był 62-letni gorliczanin

Fot.Małopolska Policja

Źródło filmu: Podhale24.pl

Share on twitter
Share on facebook