Z jednej strony kradli piwo, z drugiej policjant robił zakupy

Podczas dnia wolnego sądecki policjant robił zakupy w sklepie przy ulicy I Brygady. W pewnym momencie pracownice zauważyły czterech mężczyzn kradnących piwo i poprosiły funkcjonariusza o pomoc. Sytuacja miała miejsce w poniedziałek (20 sierpnia) około godziny 20.

Renault2

Policjant poinformował telefonicznie dyżurnego sądeckiej jednostki o zdarzeniu, a sam udał się za złodziejami. Kiedy biegł za mężczyznami, ci rozdzielili się i porzucili skradziony towar. Funkcjonariuszowi udało się złapać jednego ze sprawców, 41-latka.

Na miejsce podejmowanej przez dzielnicowego interwencji przybył patrol policji sprawdzał okoliczny teren za pozostałymi  sprawcami kradzieży. Zatrzymany sprawca przekazany został przybyłemu patrolowi.

- Dzięki postawie będącego na wolnym policjanta, skradzione mienie odzyskano w ilości 144 sztuk puszek piwa, z czego osiem sztuk zostało uszkodzone podczas porzucenia przez złodziei, jednak piwo nieuszkodzone wróciło na sklepową półkę. Ponadto trwają czynności zmierzające do ustalenia pozostałych sprawców kradzieży - informuje KMP w Nowym Sączu.

Jak podają policjanci, sprawa będzie mieć swój finał w Sądzie, a amatorzy piwa usłyszą zarzuty w związku z naruszeniem artykułu 119 Kodeksu Wykroczeń.

fot. ilustr. pixabay

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.