Z jednej strony kradli piwo, z drugiej policjant robił zakupy

Z jednej strony kradli piwo, z drugiej policjant robił zakupy

Podczas dnia wolnego sądecki policjant robił zakupy w sklepie przy ulicy I Brygady. W pewnym momencie pracownice zauważyły czterech mężczyzn kradnących piwo i poprosiły funkcjonariusza o pomoc. Sytuacja miała miejsce w poniedziałek (20 sierpnia) około godziny 20.

Policjant poinformował telefonicznie dyżurnego sądeckiej jednostki o zdarzeniu, a sam udał się za złodziejami. Kiedy biegł za mężczyznami, ci rozdzielili się i porzucili skradziony towar. Funkcjonariuszowi udało się złapać jednego ze sprawców, 41-latka.

Na miejsce podejmowanej przez dzielnicowego interwencji przybył patrol policji sprawdzał okoliczny teren za pozostałymi  sprawcami kradzieży. Zatrzymany sprawca przekazany został przybyłemu patrolowi.

Dzięki postawie będącego na wolnym policjanta, skradzione mienie odzyskano w ilości 144 sztuk puszek piwa, z czego osiem sztuk zostało uszkodzone podczas porzucenia przez złodziei, jednak piwo nieuszkodzone wróciło na sklepową półkę. Ponadto trwają czynności zmierzające do ustalenia pozostałych sprawców kradzieży – informuje KMP w Nowym Sączu.

Jak podają policjanci, sprawa będzie mieć swój finał w Sądzie, a amatorzy piwa usłyszą zarzuty w związku z naruszeniem artykułu 119 Kodeksu Wykroczeń.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama