Tragiczny wypadek podczas wykopywania studni. Nie żyje 66-latek

Tragiczny wypadek podczas wykopywania studni. Nie żyje 66-latek

Stróżna, studnia, zasypany mężczyzna

Po godzinie 17.00 w miejscowości Stróżna (gmina Bobowa) doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Podczas wykopywania studni ziemia zasypała 66-latka.  Poszkodowany nie miał szans, zginął na miejscu.

Do działań zadysponowano kilka zastępów straży pożarnej z okolicznych jednostek, w tym grupę techniczną JRG2 z Tarnowa, dwie Specjalistyczne Grupy Poszukiwawczo-Ratownicze w Nowego Sącza i Tarnowa, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policję. Niestety na pomoc było już za późno.

– Mężczyzna nadzorujący wykopywanie przez koparkę studni głębokiej na 8 metrów zszedł do wykopu i wtedy osunęła się na niego ziemia. 66-latek z gminy Łużna został zasypany i kilkanaście godzin przebywał pod ziemią – poinformował naszą redakcję mł. asp. Bartosz Izdebski, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Specjalistyczna jednostka strażacka umocniła ściany studni, aby móc bezpiecznie wydobywać ciało. Akcja trwała kilkanaście godzin. Zwłoki udało się wydostać rano (13 września). Policja wyjaśnia dokładne okoliczności tragicznego zdarzenia.

 

Fot. Bobowa24.pl/ Gomułkiewicz J. – dziękujemy za udostępnienie zdjęć 

Reklama