Domy jak lepianki… Mieszkaniec ulicy Tłoki nie wytrzymał i zablokował drogę

Kilka dni temu przy ulicy Tłoki w Nowym Sączu wywieszona została kartka z napisem: “Uwaga! Ta droga została zamknięta”. Autor komunikatu to pan Piotr Mikulec, który blokując drogę chciał zwrócić uwagę na permanentną dewastację jego domu przez samochody przejeżdżające zaledwie parę kroków od budynku. “Nasze domy wyglądają jak murzyńskie lepianki“- mówił zrozpaczony sądeczanin wskazując na swój własny dom. Rzeczywiście – elewacja i ogrodzenie mocno ucierpiały.

– Budynki przy tej ulicy mają po sto lat. Jeśli to się nie skończy, to przecież one się zawalą. Kiedyś wszystko w okolicy należało do mojej rodziny. Nasi pradziadkowie podzielili się polem. Ta droga jest nasza. Nie rozumiem dlaczego ktoś sobie przywłaszcza coś, co należy do nas – mówił Piotr Mikulec w dniu, w którym postanowił zablokować przejazd.

Na tę formę protestu zdecydował się ponieważ jego prośby kierowane do Miejskiego Zarządu Dróg nie przyniosły rezultatów. Co więcej, w związku z tym, że nieopodal znajduje się jedna z fabryk firmy Fakro, jej pracownicy wykorzystują drogę jako dojazd do pracy – “na skróty”.

– Płakać mi się chce. Kiedy ktoś tędy przejeżdża, u mnie w ogrodzie tworzy się jezioro błota – dodaje gospodarz.

Zgodnie z informacją, jaką przekazali urzędnicy MZD – droga należy do Skarbu Państwa w imieniu którego prawo własności wykonuje Prezydent Miasta Nowego Sącza i została ona przekazana Miejskiemu Zarządowi Dróg do zarządzania.

Ostatecznie postanowiono, że wprowadzony zostanie tam “zakaz ruchu pojazdów z wyjątkami pozwalającymi na korzystanie z drogi mieszkańcom i posiadaczom nieruchomości przy niej położonych”.

Ponieważ  przedmiotowa droga nie nadaje się do prowadzenia ruchu o obecnie panującym natężeniu (posiada nawierzchnię nieutwardzoną,  jest wąska,  nie ma  odwodnienia,  w jej pobliżu znajdują się budynki mieszkalne), a istnieje możliwość alternatywnego dojazdu do parkingu generującego znaczny ruch pojazdów, w celu zapobieżenia powiększania  się szkody MZD wprowadzi zakaz ruchu pojazdów z wyjątkami pozwalającymi na korzystanie z drogi mieszkańcom i posiadaczom nieruchomości przy niej położonych – czytamy w urzędowym komunikacie.

Właściciel posesji wystąpił o odszkodowanie. Jak poinformowało kierownictwo MZD – pismo roszczeniowe w tej sprawie zostanie przekazane do ubezpieczyciela.


Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.