Dom dla Sylwii Tubek i jej dwóch córek pnie się w górę. Potrzeba jednak rąk do pracy [zdjęcia]

Dom dla Sylwii Tubek i jej dwóch córek pnie się w górę. Potrzeba jednak rąk do pracy [zdjęcia]

Sylwia Tubek z córkami

Z powodu pandemii prace zostały na jakiś czas wstrzymane, ale teraz roboty ruszyły już pełną parą. Dom pani Sylwii Tubek i jej dwóch córek wygląda coraz bardziej okazale. Budowa rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku dzięki przedstawicielom Fundacji Renovo i ludziom dobrego serca, którzy dołączają do ZBIÓRKI. Okazywana pomoc daje trzem kobietom nadzieję na lepsze życie.

O sytuacji Sylwii Tubek i jej córek pisaliśmy TUTAJ. W październiku ubiegłego roku Fundacja Renovo rozpoczęła akcję pomocową tradycyjnym ,,Biegiem po dom”.

Przypomnijmy, że 21-letnia Kamila i niemal 19-letnia Julia zmagają się z rdzeniowym zanikiem mięśni. Obie poruszają się na wózkach, jednak kondycja młodszej siostry jest nieco lepsza. Starsza wymaga całodobowej opieki i pomocy np. przy podnoszeniu się z łóżka.

Pani Sylwia sama zajmuje się córkami. Mąż zostawił ją i od lat nie interesuje się Kamilą i Julią. Rodzina lata temu rozpoczęła budowę domu, powstały nawet fundamenty, jednak pani Tubek nie było stać na kontynuację prac.

Sprawą zajęła się Fundacja Renovo, która ma już na swoim koncie budowę domu dla pani Kingi z Berestu i jej córek, oraz dla Kubusia Tuczyńskiego z Nawojowej i jego rodziny, o czym pisaliśmy TUTAJ.

– Poszukujemy teraz ludzi do wykonania dachu. Jest już materiał. W tym momencie skończyliśmy ściany i w przyszłym tygodniu będziemy szalować płytę. Mamy już ekipę do tego. Za jakieś dwa tygodnie płyta będzie zalana, a potem fajermury i czas na dach. Chcielibyśmy w tym roku przykryć dom. Może się uda – mówi Łukasz Koczenasz, prezes Fundacji Renovo.

Jak przyznaje, w planach jest oddanie domu rodzinie Tubek w przyszłym roku, jednak nie wiadomo, kiedy dokładnie uda się zakończyć prace. W tej chwili Fundacja poszukuje fachowców, którzy podjęliby się charytatywnego wykonania tynków, czy hydrauliki, jednak w pierwszej kolejności potrzeba ekipy do dachu. Jeśli budynek zostanie przykryty, można będzie rozpocząć roboty wewnątrz.

Łukasz Koczenasz przyznaje, że zaangażowanie ludzi dobrego serca jest bardzo duże. Pomagają zarówno osoby prywatne, jak i firmy, instytucje.

– Niedawno zgłosiła się do nas firma, która wykona całą instalację elektryczną – zdradza prezes Renovo.

Nowy dom, który powstaje w Paszynie (gmina Chełmiec), bez wątpienia podniesie komfort życia pani Sylwii, a przede wszystkim jej dwóch córek. Rodzina mieszka w tym momencie w ciasnym, wynajętym domu, który kompletnie nie jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W nowym budynku, każda z kobiet będzie mieć swój własny pokój. Oprócz tego w domu będzie salon, kuchnia, a także duża i mała łazienka, kotłownia oraz garaż.

Wszystko będzie na parterze, nie ma żadnych schodów. Wejścia będą specjalnie poszerzone, żeby w drzwiach mieścił się wózek – opowiada Koczenasz.

Dodaje również, że łazienka zostanie dostosowana do potrzeb Kamili i Julii.

Przydadzą się każde ręce do pracy. Jeśli ktoś chciałby pomóc w budowie powinien skontaktować się z Fundacją Renovo – https://fundacjarenovo.pl/kontakt/

Budowę domu można wesprzeć także finansowo:

Fundacja Renovo

Ul. Krakowska 92/5

33-300 Nowy Sącz

Bank Spółdzielczy

Numer: 47 8811 0006 0000 0049 4670 0001

Wpłaty można dokonać także ON-LINE

fot. Fundacja Renovo

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.