Dolina Loary zawiesiła współpracę z Małopolską, Lambres-Lez-Douai chce zerwać partnerstwo ze Starym Sączem

François Bonneau, Prezydent Regionu Centralnego-Dolina Loary wydał oficjalny komunikat, w którym informuje o zawieszeniu współpracy z województwem małopolskim. Powodem decyzji władz francuskiego regionu o rezygnacji z partnerstwa z Małopolską są uchwały  o „strefach wolnych o LGBT” forsowane i podejmowane przez nasze samorządy.

wsb3

„Ten region określił się jako ‚strefa wolna od ideologii LGBTI. Takie postępowanie stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa, szacunku i wolności drugiego człowieka. Godzi też w zasady równości i niedyskryminacji zapisane w prawie Unii Europejskiej” – czytamy w oświadczeniu władz Regionu Centralnego-Doliny Loary.

Jak dodaje Francois Bonneau w komentarzu dla  dziennikarzy z France Bleu : „nie może utrzymywać relacji dyplomatycznych z ludźmi, którzy  jawnie łamią prawa człowieka i odsuwają na bok część ludzkości”.

Uchwały zawierające deklarację sprzeciwu wobec „ideologii LGBT” lub kontrowersyjną  kartę praw rodzin promowaną przez organizację Ordo Iuris przyjęły między innymi Nowy Sącz, Stary Sącz oraz gminy Łososina Dolna, Moszczenica i Lipinki. Deklarację ws. sprzeciwu wobec ideologii LGBT przegłosował również (siłą większości radnych Prawa i Sprawiedliwości) sejmik województwa małopolskiego.

Uchwała anty-LGBT może skończyć się także zerwaniem współpracy zagranicznej dla Starego Sącza. Mer francuskiego miasteczka i gminy Lambres-Lez-Douai zapowiedział, że na najbliższym posiedzeniu samorządu będzie wnioskował o  zawieszenie – z tych samych przyczyn – oficjalnych stosunków z gminą Stary Sącz, która w październiku ubiegłego roku uchwaliła deklarację dotyczącą „powstrzymania ideologii gender i LGBT .”

źródło: wp.pl, gazeta.pl

https://www.dts24.pl/wolne-od-nienawisci-kontra-wolne-od-lgbt-sadecczyzna-frontem-swiatopogladowej-wojny/

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]