Doceń ludzi, którzy bezinteresownie pomagają! Konkurs na ,,Wolontariusza roku” i ,,Koordynatora roku”

sursum corda

Stowarzyszenie Sursum Corda zaprasza do udziału w konkursach na ,,wolontariusza roku” i ,,koordynatora roku”, które organizuje Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Celem konkursów jest przede wszystkim docenienie wolontariuszy i koordynatorów działających w Małopolsce ale również ukazanie z jak ogromną odpowiedzialnością wiąże się podjęcie pracy wolontarystycznej.

W konkursach mogą wziąć udział wszyscy wolontariusze i koordynatorzy działający indywidualnie lub grupowo na rzecz organizacji i instytucji z terenu województwa. Kandydaci mogą zgłaszać się osobiście lub mogą być nominowani przez tych, którym pomagają. Jedynym warunkiem koniecznym do spełnienia jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego ( w terminie do  30.09.2021 r.) oraz rejestracja w Systemie Obsługi Wolontariatu.

Przy ocenie kandydatów brane będzie pod uwagę: zaangażowanie, oddziaływanie, innowacyjność/kreatywność oraz charakterystyka wolontariusza, a w przypadku koordynatorów liczyć będzie się przygotowanie i prowadzenie wolontariatu, współpraca z wolontariuszami i przede wszystkim oddziaływanie kandydata na funkcjonowanie organizacji.

Procedura wyłonienia kandydatów odbywać się będzie w dwuetapowo:

Etap pierwszy realizowany będzie na szczeblu regionalnym. Wyłonieni laureatów, którzy utworzą finałową 16-tkę. Ich sylwetki zostaną zaprezentowane w mediach społecznościowych  Stowarzyszenia Sursum Corda podczas małopolskiego rozstrzygnięcia i rozdania nagród.

Etap drugi realizowany na szczeblu ogólnopolskim wyłoni spośród laureatów regionalnych Koordynatora i Wolontariusza Roku Korpusu Solidarności. Wybrani zostaną też laureaci II i III miejsca.

Regulamin konkursu, formularze zgłoszeniowe oraz szczegółowe informacje znajdują się pod tym linkiem: konkurs-wolontariusz-roku-i-koordynator-roku

fot. Stowarzyszenie Sursum Corda

Czytaj też:

Będzie się działo! Rodzi się Grajdół Festiwal z widokiem na zachód słońca nad Radziejową

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.