Dobrzy ludzie pobiegli na pomoc choremu chłopcu!

Było ich sześciuset piętnastu. Kolorowych, dobrych ludzi. Z Polski, Indonezji, Białorusi, Kazachstanu, Ukrainy, Rosji, Indii, Nigerii, Maroka, RPA, Wybrzeża Kości Słoniowej... I choćby różniło ich wszystko, połączyła ich rzecz najważniejsza: pragnienie pomocy choremu chłopcu z Nowego Sącza. Społeczność akademicka Wyższej Szkoły Biznesu - NLU zorganizowała po raz szósty Bieg Charytatywny Run 4 a Smile dedykowany w tym roku trzyletniemu Dawidkowi, który dzielnie walczy z niepełnosprawnością.

Impreza okazała się podwójnie rekordowa: po pierwsze dlatego, że zebrano podczas niej rekordową sumę pieniędzy - 25 tysięcy 450 zł, a po drugie - nigdy dotąd nie biegło w niej aż tylu dobrych ludzi.

Prezydent w tekście

3,1 kilometrową trasę najszybciej pokonał Łukasz Marmol z czasem 10,25 minut i w ten sposób po raz szósty stanął na szczycie podium.

Najlepszą z kobiet w głównym biegu okazała się Sonia Miczołek (czas: 13:16) -również zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji biegu.

Bieg dla przedszkolaków wygrali Julia Oleszczyk i Szymon Bołoz. Wśród uczniów klas I – III jako pierwsi dotarli na metę Zosia Damian i Olimpia Klimek. W kategorii klas IV - VI zwycięzcami okazali się Nadia Klimek i Kuba Tokarczyk zaś wśród uczniów klas VII i VIII oraz w grupie gimnazjalnej najlepsi byli Paulina Piksa i Kacper Witowski. Pierwszym studentem  WSB- NLU, który pojawił się na mecie był Ruslan Bashirov

Na koniec ogłoszono zaś , że zwycięzcami rzecz jasna są wszyscy, również ci, którzy nie biegli, ale w inny sposób włączyli się w inicjatywę.

W dobro jakie wydarzyło się podczas tej wyjątkowej imprezy zaangażowało się 14 organizacji, sześciu sponsorów strategicznych, 57 sponsorów głównych i kilkunastu pomocniczych, sześciu patronów medialnych oraz muzycy, którzy uświetnili bieg darując swoje talenty:
 Kapela Góralska Ciupaga, The Sunflowers oraz Kruca Banda.

- Przez kilka miesięcy i w dniu biegu od samego rana mrówczą pracę wykonywało około 100 wolontariuszy (studentów, uczniów, przyjaciół biegu), niewątpliwymi liderkami zaangażowania wśród studentek i studentów były Panie Monika Leszko i Marta Adamczyk- chwalą organizatorzy.

W biegu wystartowało aż 45 obcokrajowców.

TRADYCJATEXT

Wypowiedz się w tej sprawie