Do zobaczenia po tamtej stronie Jacku…

Do zobaczenia po tamtej stronie Jacku…

 

Po długiej chorobie w minioną sobotę zmarł w wieku 69 lat redaktor Jacek Zaremba. Z wykształcenia był ekonomistą, absolwentem Liceum Ekonomicznego, ale jakoś nigdy nie pracował w wyuczonym zawodzie.

Bardziej spełniał się i realizował swoje pasje historyczne i turystyczne publikując na te tematy dziesiątki artykułów. Był m.in. autorem pierwszego przewodnika po Nowym Sączu „ABC Nowego Sącza”, który wydał w 1970 r. W tym czasie pracował w Bibliotece Publicznej, później w Centrum Informacji Turystycznej, drukarni „Nowomag”.

Kiedy narodziła się „Solidarność” został pracownikiem Delegatury NSZZ „Solidarność” w Nowym Sączu. W stanie wojennym został internowany w Załężu, gdzie przebywał do marca 1982 r.

W 1991 r. został współpracownikiem „Głosu Sądeckiego” jako redaktor techniczny. Od 1992 r., kiedy „Głos Sądecki” przejęło Wydawnictwo Jagiellonia, przez długie lata pracował w „Dzienniku Polskim”. Był autorem licznych artykułów historycznych. Publikował także w miesięczniku „Sądeczanin”. Artykuły poświęcone turystyce zamieszczał w wydawnictwach związanych z Polskim Towarzystwem Tatrzańskim.

Znany był powszechnie także jako działacz Polskiego Towarzystwa Kynologicznego.

W ostatniej drodze Jackowi Zarembie towarzyszyli Jego liczni znajomi, przyjaciele. Został pochowany w grobowcu rodzinnym na Cmentarzu Komunalnym.

(Jew)