Do Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu wkroczyła sędzia Anna Maria Wesołowska

Znana z telewizji łódzka sędzia Anna Maria Wesołowska odwiedziła dzisiaj Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. – Edukacja w zakresie prawa jest formą profilaktyki, która może zapobiegać popełnianiu przestępstw przez dzieci i młodzież – przekonywała podczas dzisiejszego spotkania.

wsb3

Sędzia Anna Maria Wesołowska – główna bohaterka serialu paradokumentalnego, emitowanego od 2006 do 2011 roku w TVN, grała w nim samą siebie, gdyż w rzeczywistości  jest sędzią Sądu Okręgowego w Łodzi. Serial sprawił, że stała się najpopularniejszą przedstawicielką tego zawodu w Polsce.

W 2015 roku powróciła na ekrany w produkcji ,,Wesołowska i mediatorzy”, opartej na prawdziwych wydarzeniach i podkreślającej rolę mediacji w konfliktach.

W sądeckim starostwie spotkała się z przedstawicielami władzy powiatowej, psychologami, pedagogami, policjantami i kuratorami sądowymi.

– Trudno skazywać dwudziestolatka na dożywocie. Kłopot w tym, że na sali rozpraw nie mogę już niczego zmienić. Mogę jedynie wydać wyrok. A wiem, że w wielu przypadkach świadomość kary za popełnione czyny mogłaby spowodować, że ktoś nie zszedłby na drogę przestępstwa – przekonywała.

– Tylko przez moją salę w łódzkim sądzie przewinęło się 17 tysięcy uczniów. A wyjeżdżając do szkół spotkałam się łącznie z 800 tysiącami gimnazjalistów. Wierzę, że zdecydowania większość z nich nigdy nie wejdzie na drogę przestępstwa – mówiła z nadzieją sędzia Anna Maria Wesołowska. 

Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu/
Paweł Szeliga

 

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]