Do sądeckiej komendy policji trafią nowi funkcjonariusze

Do sądeckiej komendy policji trafią nowi funkcjonariusze

ślubowanie

W siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyło się wczoraj (6 listopada) ślubowanie 75 nowych policjantów. Po przeszkoleniu część z nich rozpocznie służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Wśród 75 nowych mundurowych jest 26 kobiet. Wszyscy muszą teraz przejść przeszkolenie, by następnie rozpocząć służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu policji. Do KMP w Nowym Sączu trafi 9 osób, do KWP i KMP w Krakowie odpowiednio 13 i 18 funkcjonariuszy, a do KMP w Tarnowie – 7 osób. Pozostali policjanci pracować będą w komendach powiatowych: w Krakowie, Chrzanowie, Olkuszu, Nowym Targu i Zakopanem oraz w Komisariacie Autostradowym Policji.

To kolejny wyjątkowy dzień dla naszego garnizonu, kolejna grupa wspaniałych młodych ludzi podjęła decyzję, przeszła ciężką drogę do momentu, w którym mogli założyć mundur policyjny, otrzymać odznakę policyjną i złożyć rotę ślubowania – powiedział podczas poniedziałkowej uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion.

fot. KWP w Krakowie


Czytaj też:

Smogowy ranking. Nowy Sącz w niechlubnej czołówce, choć jest lepiej

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama