Zrobią COŚ WIĘCEJ! Rozpoczyna się walka o zdrowie Mateusza Barabasza z Nowego Sącza

Zrobią COŚ WIĘCEJ! Rozpoczyna się walka o zdrowie Mateusza Barabasza z Nowego Sącza

Mateusz Barabasz, Robimy COś WIęcej, Nowy Sacz, Sadecka Jesień Kulturalna, psychaitra

Sądeckie Stowarzyszenie „Robimy Coś Więcej” ogłosiło dzisiaj cel, który będzie przyświecał przez cały najbliższy rok. Już dziś można zapisać w kalendarzu dwie najważniejsze daty: 9 czerwca i 6 września. Sądecka armia dobra wesprze Mateusza Barabasza z Nowego Sącza, który w grudniu uległ wypadkowi.

Maria Polańska-Wnuk (prezes Robimy Coś Więcej) poinformowała, że zeszłoroczny cel udało się osiągnąć. Równy rok temu (16 kwietnia) informowaliśmy na łamach naszego portalu – W TYM MIEJSCU, że stowarzyszenie podejmuje rękawice w walce o poprawę jakości życia Andrzeja, który stracił lewą rękę. Pani prezes wyraża wdzięczność za olbrzymie zaangażowanie. – Oficjalnie kończymy akcję charytatywną dla Andrzeja. Dzięki pomocy tak wielu z Was, Andrzej ma już rękę, powrócił do pracy i uczy się nowej „normalności”. Dziękujemy wszystkim za wsparcie. Dziękujemy za Waszą obecność na koncercie, wiarę w nasze działania i naszych wolontariuszy – mówi Maria Polańska – Wnuk.

Nowy cel. Pomoc dla 29-letniego Mateusza
Mateusz Barabasz jest mieszkańcem Nowego Sącza. Ma 29 lat. W grudniu 2023 roku uległ wypadkowi, w wyniku którego doznał licznych złamań kręgosłupa. Skutkiem zdarzenia jest m.in. stwierdzona plegia kończyn dolnych oraz niedowład kończyn górnych.

– Kiedy zapytałam siostrę Mateusza o kilka słów o nim, padło dużo pięknych rzeczy, ale utknęło mi w głowie najbardziej to: „Mateusz jest bardzo zdeterminowany, jeśli wyznaczył sobie jakiś cel to zawsze go osiągnął”. Teraz on jest naszym celem. Chcemy pomóc w rehabilitacji i leczeniu, aby on sam nadal mógł pomagać innym. Mateusz interesuje się psychiatrią. Z tą dziedziną wiąże swoją przyszłość. Jest lekarzem, świeżo po stażu – mówi Maria Polańska-Wnuk ze Stowarzyszenia Robimy Coś Więcej.

Przed Nowym Sączem i całą Sądecczyzną dwa duże wydarzenia charytatywne, które pozwolą zwrócić uwagę na potrzebę wsparcia Mateusza. Pierwszy event już 9 czerwca. Wtedy też na deskach MOK odbędzie się koncert wolontariuszy Robimy Coś Więcej. To będzie wieczór pełen licytacji i walki o lepszą przyszłość dla chorego mieszkańca Nowego Sącza. Z kolei 6 września a sądeckim Amfiteatrze zagrają „Niepoprawni Optymiści 4.0”. Charytatywne widowisko muzyczne zainauguruje jednocześnie tegoroczną edycję Sądeckiej Jesieni Kulturalnej.

Przypomnijmy. Stowarzyszenie Robimy Coś Więcej ruszyło na pomoc od 2019 roku. Wtedy wspierało Paulinę Szkaradek. Tak rozpoczęło się czynienie dobra dla potrzebujących. W kolejnych latach pomagano: Marcelowi Pawlikowi (2020 rok), Milenie Smajdor (2021 rok) oraz Emilii Kantor (2022).

Fot. DTS24 / RCW

Reklama