Dlaczego warto stosować probiotyki?

Dlaczego warto stosować probiotyki?

Dlaczego warto stosować probiotyki

Stwierdzenie, że każdy chociaż raz stosował probiotyk w swoim życiu, nie będzie dużym nadużyciem. Zazwyczaj są one przepisywane przy (szczególnie tych silnych) antybiotykach, które mają za zadanie po prostu wspomóc organizm w walce z różnego rodzaju chorobami. Gdyby nie były one stosowane jednocześnie – może dojść do powikłań stosowania silnych medykamentów, z których najczęściej wymienia się m.in. grzybicę jamy ustnej. Jest to spowodowane faktem, że probiotyki chronią naturalną florę fizjologiczną, a tym samym odpowiadają za jej dobrą kondycję. Jednak często nie są one dobrze rozumiane, a ich znaczenie nie jest w odpowiedni sposób rozpowszechniane. Warto zatem przyjrzeć się temu, co tak naprawdę oznacza określenie “probiotyk”, a także jakie ma on właściwości, aby dowiedzieć się, dlaczego warto je stosować.

Czym jest probiotyk?

Probiotyk swoją nazwę zawdzięcza greckiemu określeniu pro bios, co można tłumaczyć jako “dla życia”. Warto zaznaczyć, że ma to jak najbardziej sens w odniesieniu do preparatów, które nazywa się probiotykami. Są to wyselekcjonowane szczepy mikroorganizmów, które mają prozdrowotne właściwości względem organizmu człowieka. Nie tylko działają ochronnie, ale także ograniczają ryzyko wystąpienia chorób, a także poprawiają ogólny stan zdrowia. Co więcej, nie muszą być one zawarte jedynie w medykamentach, ponieważ wiele produktów spożywczych, również posiada naturalne probiotyki (np. jogurty). 

Jednak w momencie stosowania innych, silnych medykamentów – organizm potrzebuje dodatkowej ochrony. Z tego właśnie powodu są przepisywane probiotyki w formie suplementacji. Wszystko z powodu ryzyka wystąpienia kolejnej choroby, która mogłaby być jeszcze bardziej poważna z uwagi na już wcześniejsze osłabienie organizmu chorobom.

To powoduje, że warto zaopatrzyć się w starannie wyselekcjonowane probiotyki, które posiadają wartościowe składy. Ciekawą ofertę w tym zakresie ma m.in. sklep SFD. Warto o niej pamiętać, szczególnie w przypadku choroby, a także pojawienia się problemów z układem trawiennym itp.

Jakie właściwości posiadają probiotyki?

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że nie wszystkie bakterie “są złe”. To właśnie te dobre bakterie są zawarte w probiotykach i odpowiadają one za szereg prozdrowotnych właściwości. O jakich z nich warto szczególnie wiedzieć?

 

  • Zapewniają prawidłową pracę jelit;

 

  • Wspomagają pracę układu immunologicznego;

 

  • Uczestniczą w syntezie m.in. witamin z grupy B;

 

  • Stymulują układ trawienny (dzięki temu możliwe jest trawienie trudnych do strawienia substancji takich jak laktoza);

 

  • Pomagają prawidłowo wchłaniać wiele składników mineralnych.

Co więcej, bakterie zawarte w probiotykach tworzą swego rodzaju błonę ochronną przewodu pokarmowego. To właśnie to działanie jest najczęściej wymieniane w zaletach probiotyków. Zapobiega to zasiedleniu “złych” bakterii odpowiedzialnych za wiele różnych chorób. Szukając odpowiednich preparatów o charakterze probiotyku, warto pamiętać o ofercie sklepu SFD.

Artykuł partnera

Przeczytaj również: Badania diagnostyczne w Nowym Sączu – gdzie wykonać?

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama