Dla Niepodległej można nawet zagrać w rugby

Tak w kraju, jak i na całym świecie 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości świętowano na mnóstwo różnych sposobów. Wiele osób uczciło wyjątkową rocznicę, biorąc udział w sportowej rywalizacji. Tak też było w Nowym Sączu. Wśród sporej liczby wydarzeń pojawił się choćby II Turniej Niepodległości w Rugby 7.

W sobotę (10 listopada) na stadionie MOSiR w Zawadzie stawiło się pięć drużyn, gotowych zmierzyć się w rugby. W turnieju udział wzięli: RC Biało-Czarni Nowy Sącz, Juvenia Kraków, Juvenia U19, Juvenia U18 oraz Rugby Rzeszów.

Na rozpoczęcie wszyscy wspólnie zaśpiewali ,,Mazurek Dąbrowskiego”.

Następnie rozegrano dziesięć meczów. Rywalizacja była bardzo zacięta. Zwycięzcą okazała się drużyna Juvenii Kraków U19 – aktualny Mistrz Polski juniorów. Drugie miejsce zajęli gospodarze turnieju, czyli RC Biało-Czarni Nowy Sącz. Na podium stanęła także Juvenia U18. Czwarte miejsce zajęła Juvenia Kraków, a na piątym uplasowała się drużyna Rugby Rzeszów.

Tytuł najlepszego zawodnika turnieju zdobył Artur Bryl z Juvenii U19.

Głównym sponsorem II Turniej Niepodległości w Rugby 7 były Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., a pozostałymi ZEW Niedzica SA oraz Zakłady Mięsne Wiesław Leśniak.