Chełmiec chce drogi do Brzeska w wariancie pomarańczowym

Mieszkańcy Chełmca, wójt gminy oraz radny Stanisław Kuzak wzięli udział w spotkaniu informacyjnym związanym z planowaną przebudową drogi krajowej nr 75 na odcinku Brzesko – Nowy Sącz. Inwestorem długo wyczekiwanej przebudowy jest Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad Oddział Kraków, a dokumentację przygotowuje firma ch2m.

GDDKiA wymaga propozycji co najmniej pięciu wariantów przebiegu trasy, więc autorzy opracowania przedstawili tyle właśnie wersji oznaczonych różnymi kolorami.

Samorząd gminy Chełmiec będzie przekonywał do wariantu nr. 1. oznaczonego w dokumentacji kolorem pomarańczowym.

Droga w tej wersji  przebiegałaby od ronda na ul. Marcinkowickiej w Chełmcu terenem niezabudowanym wzdłuż Dunajca aż do Kurowa.

Proponowany w tej wersji przebieg trasy pokrywa się z koncepcją budowy drogi gminnej o podwyższonym standardzie Chełmiec – Kurów oraz z decyzją środowiskową, którą samorząd Chełmca już ma.

Zdaniem wójta Stawiarskiego jest to wariant najbardziej realny do wykonania oraz najmniej szkodliwy społecznie i dla środowiska.

Samorząd gminy Chełmiec jest gotów poprzeć również kompilację wariantu oznaczonego kolorem pomarańczowym i granatowym czyli od ronda na ul. Marcinkowickiej w Chełmcu wzdłuż Dunajca do Marcinkowic, przez nowy most do miejscowości Dąbrowa, a na wysokości kamieniołomu łączący się z dotychczasowym przebiegiem drogi krajowej 75.

Zdaniem samorządowców z Chełmca wszystkie inne prezentowane warianty są  mniej realne i bardziej kosztowne, między innymi z uwagi na konieczność wyburzeń istniejących budynków kolidujących z proponowanym przebiegiem drogi.

Wnioski i zastrzeżenia dotyczące proponowanych wariantów przebiegu drogi do Brzesks można zgłaszać za pomocą ankiety dostępnej  TUTAJ.

Wypełnione ankiety można składać w Urzędzie Gminy Chełmiec (ul. Papieska 2, 33-395 Chełmiec) do 25 kwietnia 2017 roku.

O nowosądeckich konsultacjach w sprawie tej inwestycji pisaliśmy TUTAJ.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.