DK28. Rozbudowa drogi Nowy Sącz-Ropa. Umowa na dokumentację projektową podpisana

DK28. Rozbudowa drogi Nowy Sącz-Ropa. Umowa na dokumentację projektową podpisana

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie podpisała właśnie umowę z firmą IVIA na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych i sprawowaniem nadzoru autorskiego nad rozbudową drogi krajowej nr 28. Chodzi o odcinek od Nowego Sącza do miejscowości Ropa (powiat gorlicki). Koszt wszystkich prac wyniesie 8 mln 733 tys. zł.

– Odcinek DK28 przeznaczony do rozbudowy przebiega przez powiaty nowosądecki i gorlicki oraz gminy Chełmiec, Kamionka, Grybów i Ropa. Po wykonaniu planowanego zakresu prac poprawi się bezpieczeństwo ruchu pojazdów i pieszych, komfort jazdy oraz usprawni się połączenie między lokalną siecią transportową a krajowymi szlakami komunikacyjnymi – informuje Iwona Mikrut z krakowskiej GDDKiA.

Jednocześnie zaznacza, iż na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem zgody na rozpoczęcie prac przewidziane jest 29 miesięcy. W przypadku konieczności wykonania raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko do decyzji środowiskowej oraz do decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) etap ten wydłuży się do 41 miesięcy.

Rozbudowa drogi na odcinku 24.2 km potrwa 8 lat. Prace przygotowawcze mają zostać wykonane między 2021-2024 rokiem, a roboty planuje się na lata 2024-2028. Inwestycja ma się przyczynić do podniesienia nośności nawierzchni do 115 kN/oś oraz poprawy parametrów technicznych drogi. Dodatkowo zostaną przebudowane skrzyżowania drogi krajowej nr 28 z drogami gminnymi i drogą powiatową oraz powstaną pasy do wyprzedzania. Wybudowane zostaną również chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe.

Fot./Źródło: GDDKiA

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama