Limanowszczyzna. Podczas pościgu uderzył motocyklem w radiowóz

Limanowszczyzna. Podczas pościgu uderzył motocyklem w radiowóz

siedmiolatka, powiat limanowski, metoda na pracownika banku

22-latek uciekał przed policjantami nieubezpieczonym i niedopuszczonym do ruchu motocyklem. Co więcej, nie miał uprawnień do jego prowadzenia, ani nawet kasku na głowie. Do zdarzenia doszło w sobotę (23 stycznia) w powiecie limanowskim.

Funkcjonariusze limanowskiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że po drodze w miejscowości Zawadka jeżdżą motocykliści na pojazdach typu cross i stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

– Po przybyciu na miejsce policjanci zauważyli motocykl marki Suzuki, którego kierujący nie posiadał kasku ochronnego. Podczas próby zatrzymania motocykla do kontroli drogowej, jego kierowca podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusze po kilku kilometrach pościgu zatrzymali mężczyznę, który uderzył motocyklem w oznakowany radiowóz – relacjonują policjanci z KPP w Limanowej.

Jak informują policjanci, 22-latek był trzeźwy, jednak nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Co więcej, jednoślad, którym jechał, nie był dopuszczony do ruchu po drodze publicznej i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Ponadto odpowie przed sądem za kilka wykroczeń oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, co jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat więzienia.

fot. arch. dts24.pl

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama