Deszcz i wysoki poziom rzek. Wydano ostrzeżenia

Deszcz i wysoki poziom rzek. Wydano ostrzeżenia

W naszym regionie znów pojawią się intensywne opady deszczu, a poziom wód w rzekach może gwałtownie wzrosnąć. Wydano ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne.

Synoptycy zapowiadają deszcz o natężeniu umiarkowanym, a okresami silnym. Mogą pojawić się też burze. Opady osiągną miejscami od 35 do 45 milimetrów, a prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.

Ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia wydane przez Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie obowiązuje jutro (17 września) od godziny 4:00 do 15:00 i dotyczy wszystkich powiatów województwa małopolskiego.

Jutro do godziny 18:00 obowiązywać będzie też ostrzeżenie hydrologiczne dotyczące zlewni dopływów Wisły i Czarnej Orawy w Małopolsce.

,,W obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów deszczu (punktowo także burzowych), spodziewane są wzrosty poziomu wody, lokalnie do strefy stanów wysokich. Na mniejszych rzekach wzrosty mogą mieć gwałtowny charakter. W miejscach wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych” – alarmują hydrolodzy.

fot. ilustr. pixabay

Czytaj też: Łącko. Uwaga kierowcy – będzie zamknięta droga

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.