Defensorzy z porażkami w Ekstraklasie

Wczoraj odbyły się dwa spotkania w piłkarskiej ekstraklasie. Wystąpili dwaj zawodnicy wywodzący się z naszego regionu. Zarówno Damian Zbozień jak i Jakub Czerwiński nie mogą być zadowoleni z uzyskanych rezultatów.

Damian Zbozień (wychowanek Lubania Tylmanowa, były piłkarz m.in. Sandecji Nowy Sącz) zagrał całe spotkanie w barwach Arki Gdynia. Od kilku lat jest kluczowym obrońcą drużyny z Trójmiasta. Arka przegrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 2-0. Spotkanie dwóch drużyn z dolnych rejonów tabeli wielokrotni Mistrzowie Polski rozstrzygnęli na swoją korzyść w końcówce meczu (w 83 minucie Igor Angulo, w 90 minucie Paweł Bochniewicz).

30-letni Damian Zbozień zagrał całe spotkanie, był to już jego 194 występ na boiskach Ekstraklasy.

Jakub Czerwiński (wychowanek Popradu Muszyna) kierując defensywą Piasta Gliwice, musiał pogodzić się z wyjazdową porażką z Lechią Gdańsk. Jedyny gol padł w 63 minucie (Flavio Paixao), Czerwiński rozegrał pełne 90 minut w szeregach Mistrza Polski z ubiegłego sezonu.

Piast zajmuje 7 miejsce w tabeli (34 punkty), a Arka 14 miejsce (21 punkty).