Nowy Sącz: Pod salonem fryzjerskim i gabinetem kosmetycznym wybuchł pożar

Nowy Sącz: Pod salonem fryzjerskim i gabinetem kosmetycznym wybuchł pożar

W nocy z 13 na 14 lutego w kamienicy przy ulicy Romanowskiego w Nowym Sączy wybuchł pożar. Ogień pojawił się w piwnicy pod lokalem, w którym znajduje się studio fryzjerskie i gabinet kosmetyczny. Zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 zostały zadysponowane na miejsce około 1:20.

Kiedy strażacy dotarli na ulicę Romanowskiego, z okna piwnicy kamienicy wydobywał się dym. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren.

– Przy użyciu siekier oraz piły szablastej wycięto otwór w drzwiach do lokalu usługowego. Odłączono instalację elektrycznej w lokalu. Otwarto okna na klatce schodowej do lokali mieszkalnych oraz poinformowano wszystkich mieszkańców o zaistniałej sytuacji. Wprowadzono strażaków do piwnicy – relacjonują funkcjonariusze PSP.

Jak się okazało, paliła się pralka oraz znajdujące się w jej pobliżu materiały. Po ugaszeniu, sprzęt wyniesiono na zewnątrz budynku. W kamienicy otwarto okna, a także użyto agregatu oddymiającego. Strażacy skontrolowali pomieszczenia mieszkalne, a później lokal usługowy za pomocą urządzeń pomiarowych.

W trakcie działań straży pożarnej, na miejsce dotarła karetka pogotowia ratunkowego, a jej załoga sprawdziła samopoczucie mieszkańców kamienicy. Nikt nie skarżył się na żadne dolegliwości.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.