To ostatnia okazja aby zanurzyć się w historię tego miejsca… Jutro dzień otwarty na budowie Metalowca

To ostatnia okazja aby zanurzyć się w historię tego miejsca… Jutro dzień otwarty na budowie Metalowca

Prawdopodobnie jest to ostatnia okazja, żeby zanurzyć się w historię tego obiektu przed ponownym jego otwarciem dla gości. W związku z trwającymi przygotowywaniami do generalnej metamorfozy, gospodarze zapraszają na dzień otwarty na placu przyszłej budowy. Sanatorium Metalowiec w swej dawnej formie po raz ostatni będzie można zobaczyć „od kuchni” jutro – 7. października w godzinach od 10:00 do 16:00.

Budynek dawnego sanatorium Metalowiec wiele lat stał pusty i niszczał. Rozważano między innymi rozbiórkę i stworzenie miejsca na apartamentowiec. Wówczas obiektem zainteresowała się firma Arche, znana jest ze spektakularnych i trudnych metamorfoz starych budowli. Przykładem jest Arche Cukrownia w Żninie czy ogromny Dwór Uphagena w Gdańsku – inwestycje nagrodzone w międzynarodowych konkursach.

Podejmując się metamorfozy muszyńskiego Metalowca inwestor ogłosił, że obiekt będzie największym w regionie obiektem z zapleczem konferencyjnym.

„Budynek zostanie odrestaurowany z poszanowaniem jego historycznej wartości. Wnętrza będą ozdobione wysokiej jakości materiałami, nadając całości ciepły i jasny charakter. Parkiety, balustrady i schody zachowają swoją historyczną tkankę. Nie tylko budynek, ale również znalezione w pomieszczeniach budynku meble zostaną poddane rewitalizacji” – czytamy w komunikacie Arche.

 

Źródło informacji: Grupa Arche

Czytaj też:

„Gwiazda Gór” zabłyśnie w Muszynie na nowo

„Rozpoczęliśmy rewitalizację oryginalnych mebli z okresu kiedy hotel powstawał. W obiekcie pozostanie charakterystyczna mozaika, posadzki z kamienia, zastawy stołowe, lampy i wszystko, co przetrwało próbę…”

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama