Dawka energii z pasteli Ryszarda Miłka [ZDJĘCIA]

Ryszard Miłek jest twórcą znanym, lubianym i podziwianym na całym świecie, a mieszka i tworzy Nowym Sączu. Wczoraj w Małopolskim Centrum Kultury Sokół odbył się wernisaż wystawy malarstwa tego artysty. I choć z przyczyn losowych nie pojawił się na  wernisażu, to za sprawą jego obrazów każdy mógł go poznać.

wsb3

Na wczorajszym wernisażu pojawiło się grono miłośników jego twórczości oraz przyjaciele i inni sądeccy artyści. Miła atmosfera i kontrast miedzy panującą na zewnątrz szarością, a barwnością obrazów poprawiły wszystkim nastrój.

Obrazy są pełne kolorów, postaci, pejzaży i ciekawych form wyrazu artystycznego. Delikatność pasteli oraz kolorowe podobrazia zastosowane w twórczości czynią ją jedyną w swoim rodzaju i bardzo charakterystyczną. Z wykształcenia jest historykiem sztuki, co również przekłada się na jego obrazy.

Pastele Ryszarda odczytuje jako konwersację z samym sobą, przyjaciółmi i artystami. Nasza długoletnia znajomość pozwala mi dzisiaj z satysfakcją powiedzieć, że Rysiek cały czas ewoluuje, rozwija się i na prawdę jest znakomitym artystą- mówił o artyście Krzysztof Kuliś

Ryszard Miłek jest absolwentem Wydziału Historii Sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Jest członkiem założycielem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich oraz członkiem honorowym Amerykańskiego Stowarzyszenia Pastelistów NY.
Jest Laureatem licznych nagród i wyróżnień, m.in.I Nagrody Ogólnopolskiego Biennale Pasteli,  I Nagrody V Międzynarodowego Biennale Pasteli, II Nagrody na Światowym Biennale Sztuki w Londynie, III Nagrody na Międzynarodowym Biennale Sztuki w Chianciano we Włoszech.

Wystawę będzie można oglądać do 2 kwietnia 2018 roku od poniedziałku do niedzieli w godz. 8:00-20:00

FORDELEKT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.