Dawid Sobarnia z sądeckiego *Elektryka* wygrał Rejs Niepodległości i popłynie dookoła świata

Dawid Sobarnia z sądeckiego *Elektryka* wygrał Rejs Niepodległości i popłynie dookoła świata

Dawid Sobarnia wygrał w konkursie wyjątkową nagrodę: Rejs Niepodległości. Popłynie ,,Darem Młodzieży” dookoła świata i weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Uczeń technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych to zapalony fotograf, który nie stroni także od sportu, a zwłaszcza biegów. 

Zdjęcie, które Dawid zgłosił do konkursu.

Dawid Sobarnia uczy się w trzeciej klasie – o profilu informatycznym. Chłopak jest znany ze swojej niespożytej energii, wielu pasji oraz licznych sukcesów.

Zgłaszając swoją fotografię do konkursu ,,Rejs Niepodległości” nie sądził, że znajdzie się w gronie laureatów. Zdjęcie przedstawiające piękno jego miejscowości, czyli Tuchowa, pozwoliło mu na udział w kolejnym etapie rywalizacji, w której w końcu udało mu się zwyciężyć.

Obecnie Dawid intensywnie przygotowuje się do rejsu. Wyrobił już Międzynarodowe Morskie Świadectwo Zdrowia, ale czekają go jeszcze szkolenia w zakresie STCW oraz Security Awarness, które lada dzień rozpoczną się w Gdyni. Trwać będą osiem dni, a obejmują zajęcia na poligonie oraz pływalni. Kursy kończą się obowiązkowymi testami. Po uzyskaniu pozytywnych wyników, Dawid otrzyma certyfikat, na podstawie którego będzie mógł wyrobić książeczkę żeglarską.

Niedawno chłopak odkrył w sobie miłość do biegania. Przed wakacjami postanowił wziąć udział w maratonie i udało mu się przygotować do startu w 90 dni. W tym roku chce wystartować w triathlonie. W marcu uczestniczył w 10-kilometrowym ,,Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Niezłomni-Niezwyciężeni” pamięci Danuty Siedzikówny ps. Inki w Ciężkowicach, a 22. kwietnia planuje pobiec w krakowskim maratonie.

Więcej informacji oraz rozmowa z Dawidem wkrótce.

fot. arch Dawida Sobarni

Share on twitter
Share on facebook