Darmowy autobus dla sądeczan po 70. urodzinach

Darmowy autobus dla sądeczan po 70. urodzinach

To dobra wiadomość dla wszystkich sądeczan, którzy ukończyli siedemdziesiąt lat. Od 1 stycznia 2019 roku przejazdy wszystkimi autobusami MPK będą dla nich bezpłatne. Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta decyzją zdecydowanej większości rajców, uchwała została przyjęta.

Seniorzy będą mogli korzystać z darmowych przejazdów na podstawie biletu zerowego, który odbiorą u kierowcy na podstawie dokumentu potwierdzającego wiek i tożsamość pasażera, lub legitymując się imiennym biletem elektronicznym wydawanym przez MPK.

Temat był wcześniej często podnoszony przez emerytów i rencistów, którzy powoływali się na swoją sytuację materialną. Dodatkowo – dla wielu z nich autobus jest jednym środkiem komunikacji.

Wnioskodawcą projektu uchwały był Stanisław Bębenek, zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji i Transportu Urzędu Miasta Nowego Sącza

„Projekt zakłada obniżenie wieku dla którego przysługują bezpłatne przejazdy komunikacją miejską, tj. objęcie bezpłatnymi przejazdami osoby, które ukończyły 70 lat życia. Według danych statystycznych za rok 2017, około 3335 mieszkańców Miasta Nowy Sącz oraz łącznie około 1906 mieszkańców gmin, które przystąpiły do porozumień międzygminnych z miastem Nowy Sącz w wieku 70 – 74 lat uzyska możliwość bezpłatnych przejazdów o których mowa. Roczna rekompensata z tytułu rozszerzenia katalogu bezpłatnych przejazdów wzrośnie o około 550 tys. zł” – zaznaczył wnioskodawca

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook