Dariusz Popiela z brązowym medalem na zawodach w Reunion

Dariusz Popiela z brązowym medalem na zawodach w Reunion

Bardzo dobre wieści napływają do nas z Francji. Utytułowany kajakarz górski Dariusz Popiela zajął trzecie miejsce w zawodach w Reunion. Wygrał Słoweniec Peter Kauzer, drugi był Giovanni De Gennaro, reprezentujący Italię. Mamy komentarz Polaka.

W drugim przejeździe zaatakowałem, ale niestety popełniłem błąd, tracąc przy tym dwa punkty karne, co spowodowało, iż z drugiego spadłem na trzecie miejsce. Wrażenia z przejazdu na tym etapie przygotowań są dobre, choć jeszcze wiele ciężkiej pracy przede mną – mówi zaraz po zawodach Popiela. – Być na podium z legendarnym Peterem Kauzerem i Giovanim De Gennaro to miłe doświadczenie. Przede mną masa ciężkiej pracy! Pamiętajmy, iż to, co kajakarze wypracują w zimie, procentuje w sezonie, więc to bardzo ważny czas – dodał. 

Zawodnik zdradził również jak wyglądają przygotowania do nowego sezonu na francuskiej wyspie Reunion. – Mimo ciężkiej pracy, bo codziennie trenujemy tu po 2-3 razy dziennie, przebywający tu zawodnicy startują w zawodach organizowanych przez klub Nigara z St Suzann, gdzie zlokalizowany jest ten przepiękny tor kajakowy. Nie szykujemy się do tych zawodów, ale to dobra okazja choćby do sprawdzenia sprzętu. Dla mnie wiele rzeczy w tym sezonie jest nowych więc cieszę się z udanego otwarcia – zakończył kajakarz.

Reprezentacja kajakarzy górskich w lutym wyrusza na kolejny obóz przygotowawczy. Tym razem do Emiratów Arabskich.

Czytaj też: KRYNICA ŹRÓDŁEM KULTURY 2022 czas zacząć! Pierwszy dzień festiwalu za nami [RELACJA]

fot. Dariusz Popiela team

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama