„CzyTAM TU – młodzi o książkach” szansą dla młodych dziennikarzy i fotografów

„CzyTAM TU – młodzi o książkach” szansą dla młodych dziennikarzy i fotografów

Sądecka Biblioteka Publiczna ogłosiła zapisy na warsztaty dziennikarskie i fotograficzne, przeznaczone dla młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz starszych klas szkół podstawowych. Rozpoczną się we wrześniu br. i są częścią projektu „CzyTAM TU – młodzi o książkach”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt polega na stworzeniu młodzieżowego bloga o tematyce związanej z szeroko pojętą literaturą i książką. Zadanie składa się z kilku etapów, które  dadzą młodym ludziom podstawy merytoryczne oraz rozwiną zdolności dziennikarskie i recenzenckie:

Pierwszeństwo udziału w warsztatach mają uczestnicy konkursów, na które prace można zgłaszać do 17 czerwca 2019 roku. W konkursie literackim należy zgłosić 1 dowolny tekst, którego tematyka dotyczy książek bądź szeroko pojętego czytelnictwa (recenzja, wywiad, felieton, streszczenie, opowiadanie, relacja, wiersz) a na konkurs fotograficzny do 3 fotografii. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe oraz możliwość udziału w warsztatach z Patrykiem Obarskim, Maciejem Orłosiem, Małgorzatą Karoliną Piekarską oraz Piotrem Droździkiem. W ramach projektu odbędą się też spotkania autorskie, które zainspirują młodych ludzi do tworzenia i zamieszczania nowych treści na blogu. Po odbytych warsztatach, zainteresowani uczestnicy stworzą grupę redakcyjną bloga, dbając o umieszczane tam treści jak i jego szatę graficzną.

Zainteresowanych odsyłamy na stronę organizatora – www.sbp.nowysacz.pl, gdzie znajdują się regulaminy konkursów jak i szczegółowe informacje dotyczące zapisów na warsztaty.

nadesłane przez: Sądecka Biblioteka Publiczna

fot. Pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.