Czy warto zostać młodszym testerem oprogramowania?

Czy warto zostać młodszym testerem oprogramowania?

Branża IT bardzo dynamicznie rozwija się na polskim rynku, dzięki czemu również osoby początkujące mogą rozpocząć karierę w sektorze nowoczesnych technologii. Pod tym kątem warto wziąć pod uwagę pracę na stanowisku młodszego testera oprogramowania. Sprawdź, na czym dokładnie polegają jego obowiązki zawodowe i kto ma szansę na otrzymanie tej posady.

Propozycje pracy dla młodszych testerów oprogramowania

W sieci bez trudu znajdziesz oferty pracy przeznaczone dla początkujących testerów oprogramowania. Wśród propozycji znajdziesz ogłoszenia na umowę o pracę, umowę zlecenie oraz B2B – zastanów się, która forma zatrudnienia będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Zwróć uwagę na oferty dedykowane juniorom. Pracodawcy mają dość zróżnicowane wymagania. Niektórzy oczekują posiadania konkretnego certyfikatu, na przykład Software Tester. Dla innych liczą się ogólne umiejętności w tworzeniu i testowaniu różnych typów programowania. Wielu pracodawców oferuje zdalny tryb wykonywania obowiązków zawodowych. Warto zwrócić uwagę na benefity często pojawiające się w ogłoszeniach. Kandydaci na stanowisko młodszego testera oprogramowania mogą skorzystać na przykład z dofinansowania kursów i szkoleń, z prywatnej opieki medycznej, z dofinansowania nauki języków lub też z karnetów na zajęcia sportowe.

Czym zajmuje się młodszy tester oprogramowania?

Głównym obowiązkiem na tym stanowisku jest tworzenie różnych przypadków testowych, zgodnie z otrzymaną dokumentacją. Młodszy tester oprogramowania dodatkowo przeprowadza opracowane wcześniej przypadki testowe oraz analizuje otrzymane wyniki. Nierzadko osoba pracująca w tym zawodzie ma bezpośredni kontakt z klientami, dlatego wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne okażą się przydatne w tej profesji. Są one pożądaną cechą również ze względu na współpracę z pozostałymi członkami zespołu deweloperskiego. Młodszy tester oprogramowania może pracować w oparciu o technologię scrum oraz z wykorzystaniem wielu języków programowania.

Podsumowanie

Jeśli chcesz zostać młodszym testerem oprogramowania, zapisz się na kurs, dzięki któremu poznasz kluczowe technologie wykorzystywane w tym zawodzie. Pamiętaj, że dla potencjalnego pracodawcy priorytetem są Twoje umiejętności w tworzeniu i przeprowadzaniu różnych przypadków testowych.

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama