Czy Sandecja zdobędzie twierdzę Lubin?

Czy Sandecja zdobędzie twierdzę Lubin?

Dzisiaj o 15.30 w Stadionie Zagłębie w Lubinie, na dolnym śląsku rozpocznie się mecz 10 kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem, a Sandecją Nowy Sącz. Obie drużyny są na wysokich miejscach w tabeli (Sandecja – 7 miejsce, Zagłębie – 3) i grają bardzo dobrą piłkę. Kto wydaje się faworytem do wygrania tego spotkania.

Sandecja jak na razie wszystkich zaskakuje i jest wysoko w tabeli. Co prawda odpadli w 1/8 finału Pucharu Polski z Górnikiem Zabrze, ale teraz chcą pokazać, że na awans do Ekstraklasy zasłużyli.

Lecz na wywalczenie zwycięstwa będzie bardzo ciężko. Zagłębie na swoim stadionie zbudowała twierdzę, bowiem od 19 kwietnia są niepokonani, jeśli chdzi o domowe starcia i dlatego, że awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski gromiąc na wyjeździe Cracovię Kraków 0:3. Podopieczni Piotra Stokowca wydają się być faworytem do wygranej i wskoczą na fotel wicelidera Ekstraklasy.

Warto też dodać, że przeciwko Zagłębiu zagra ich były bramkarz, a teraz bramkarz Sandecji, Michał Gliwa. Dla „Miedziowych” zagrał 45 spotkań od sezonu 2012/13 do sezonu 2013/14. Jednak ten okres bardzo źle wspomina, ponieważ kibice Zagłębia przezywali go, wyszydzali, a nawet zdewastowali mu samochód. Dzisiaj Michał może pokazać, że z Lubińskiego „fajtłapy” wyrósł na znakomitego bramkarza Sandecji.

Czy Sandecja zdobędzie twierdzę Lubin? Czy Gliwa pokaże kibicom z Lubina, że się mylili? Dowiemy się już o 15.30 Transmisja na Canal+Sport.

fot.wikipedia.org