Cztery nowe karetki dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego

Do Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego trafią w najbliższym czasie cztery karetki z pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Pierwotnie, do SPR miały trafić tylko dwa ambulanse, starosta poprosił o więcej…

wsb3

– Początkowy podział był krzywdzący dla naszego regionu – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Mieliśmy otrzymać tylko dwie karetki. Interweniowałem do komitetu sterującego na spotkaniu z marszałkiem, wojewodą i starostami z Małopolski i zamiast dwóch karetek otrzymaliśmy cztery. To bardzo dobra wiadomość. Przypomnę, że Sądeckie Pogotowie Ratunkowe ma do obsługi największy teren, na którym mieszka ponad 300 tysięcy osób (Powiat Nowosądecki i miasto Nowy Sącz). Dodatkowo, w okresie letnim i zimowym przebywa tutaj sporo turystów.

Na zmianie decyzji i po jasnych wytycznych od komitetu sterującego, kolejne karetki zyskał też powiat tarnowski oraz Myślenice, Oświęcim, Bochnia i Wadowice.

Przypomnijmy, że na początku tego roku, Sądeckie Pogotowie Ratunkowe wzbogaciło się o trzy nowocześnie wyposażone karetki. O pozyskanie pieniędzy na zakup samochodów zabiegał m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Nowe karetki podmieniły najstarsze samochody Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego, czyli de facto karetek nie przybyło, ale tabor został znacznie odmłodzony. Stare karetki zostały wycofane i są w rezerwie.

Zdobycie finansowania na zakup tamtych trzech samochodów wymagało sporo zaangażowania wielu ludzi, ale cieszę się, że tak pozytywnie podeszli do naszej prośby. Tabor pogotowia nie był od kilku lat wymieniany. Nasze karetki poruszają się w trudnym terenie, mają do pokonania spore odległości i szybciej się zużywają. Dlatego tak ważne jest regularne wymienianie samochodów – muszą być one sprawne i dobrze wyposażone, aby szybko dojechać do pacjenta i uratować jego życie i zdrowie – tłumaczy starosta Marek Kwiatkowski.

W sumie, w tym roku, Sądeckie Pogotowie Ratunkowe będzie więc miało siedem nowych karetek.

źródło: biuro prasowe starostwa. fot. Maria Olszowska

KOSECKI
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]