Czterogwiazdkowe hotele w Polsce. Który wybrać?

Czterogwiazdkowe hotele w Polsce. Który wybrać?

hotele czarny potok

Gwiazdki hotelowe od razu kojarzą się ze standardem obiektu noclegowego, a tym samym z komfortem wypoczynku. Co oferują swoim gościom hotele z czterema gwiazdkami? Jak wybrać najlepszy obiekt tego typu dla siebie? Podpowiadamy!

Gwiazdki hotelowe – co to jest?

Oznaczenia hoteli za pomocą gwiazdek stosowane są w wielu krajach na całym świecie. Warto jednak pamiętać o tym, że nie w każdym określona liczba gwiazdek będzie oznaczała to samo.

W Polsce gwiazdki hotelowe wprowadziła Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 roku o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych. Dokładne informacje dotyczące sposobu przydzielania gwiazdek dla hoteli i moteli prezentuje natomiast Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 16 listopada 2011 roku.

Najniższe oznaczenie to jedna gwiazdka, natomiast najwyższe to pięć gwiazdek. Zatem im więcej gwiazdek ma obiekt, tym wyższy jest jego standard.

Co oznaczają cztery gwiazdki hotelowe?

Hotele czterogwiazdkowe mogą zapewnić swoim gościom wysoki standard, który przekłada się na wyjątkowy komfort wypoczynku.

Takie obiekty charakteryzują się między innymi:

– Bardzo dobrą lokalizacją, na przykład w centrum miasta albo w popularnej miejscowości turystycznej,

– Przestronnymi pokojami z łóżkiem, szafką nocną albo stolikiem, szafą, kanapą, fotelami oraz stolikiem, minibarem i lodówką,

– Łazienką wyposażoną w suszarkę do włosów,

– Codziennym serwisem sprzątającym z wymianą ręczników i pościeli,

– Restauracją hotelową wydającą posiłki z karty,

– Kawiarnią,

– Usługami room service,

– Rozbudowaną infrastrukturą dla firm, w tym salami konferencyjnymi,

– Usługami w ramach odnowy biologicznej, na przykład jak sauna, jacuzzi, basen, zabiegi Spa, siłownia,

– Strzeżonymi miejscami parkingowymi.

Jak wybrać najlepszy hotel czterogwiazdkowy?

Wybierając dla siebie odpowiedni hotel odznaczony czterema gwiazdkami, warto przede wszystkim dopasować go do własnych potrzeb.

Gdy celem jest wypoczynek, warto zarezerwować pokój w hotelu w atrakcyjnej lokalizacji, który oferuje dostęp do rozbudowanego zaplecza Spa & Wellness. Dzięki temu będzie można miło spędzić czas na relaksie.

Z kolei rodzice planujący wyjazd ze swoimi pociechami powinni zwrócić uwagę na ofertę obiektu dla najmłodszych. Przykładowo czterogwiazdkowy hotel Czarny Potok z Krynicy-Zdroju oferuje szeroką gamę atrakcji dla dzieci, do których zaliczają się basen, pokój zabaw, plac zabaw, sala gier z automatami, mini golf. Rodzice mogą też skorzystać ze specjalnego wyposażenia pokoju dla małych gości oraz z wózkarni. W restauracji dostępne jest specjalne menu dla dzieci.

Z oferty hoteli czterogwiazdkowych warto też skorzystać wtedy, gdy planuje się eventy biznesowe. Rozbudowane zaplecze w tego typu obiektach pozwala na łatwe zorganizowanie udanej konferencji lub szkolenia.

Wybierając odpowiedni hotel z czterema gwiazdkami, warto też zwrócić uwagę na opinie gości. Dzisiaj można łatwo i szybko wyszukać je w internecie, aby dowiedzieć się, jaki obiekt cieszy się największym powodzeniem.

 

Artykuł partnera

Przeczytaj również: Gościnność mamy w DNA

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.