Czołowe zderzenie samochodów w Kurowie [FILM!]

Czołowe zderzenie samochodów w Kurowie [FILM!]

W miejscowości Kurów doszło dziś (21 października) nad ranem do zderzenia dwóch osobówek: forda i mitsubishi. Poszkodowane osoby trafiły do szpitala. Przez pewien czas ruch odbywał się tam wahadłowo. Mamy nagranie z kamery samochodu, który brał udział w wypadku.

Do „czołówki” doszło w Kurowie (gm. Chełmiec), na łuku drogi. Fordem podróżowały trzy dorosłe osoby, natomiast mitsubishi – sam kierujący. Z uszkodzonych samochodów wyciekały płyny eksploatacyjne.

Około godziny 6:45 do zdarzenia zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Tęgoborze. Gdy służby dotarły na miejsce, rozbite pojazdy blokowały jeden pas ruchu. Pasażer forda i kierowca mitsubishi uskarżali się na dolegliwości zdrowotne. Strażacy zabezpieczyli teren i udzielili poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kierowali też wahadłowo ruchem, odłączyli instalacje elektryczne w samochodach i przy pomocy sorbentu dokonali sorpcji rozlanych substancji.

W czasie prowadzenia działań na miejsce przybył patrol policji oraz dwie karetki. Osoby poszkodowane po przebadaniu zostały zabrane do szpitala – informują funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Potem uprzątnięto z jezdni pozostałości po zderzeniu. Po tym, jak usunięto uszkodzone auta na pobocze, ponownie zajęto się rozlanymi płynami eksploatacyjnymi. Na tym zakończyły się działania strażackich zastępów.

 

fot.: KM PSP w Nowym Sączu
film: Czytelnik


Czytaj też:

Tęgoborze. Na Juście wywróciła się przyczepa

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama