Czesław Lang: tu nie ma przypadków, są tylko przyszłe gwiazdy! W maju gratka dla miłośników kolarstwa

Czesław Lang: tu nie ma przypadków, są tylko przyszłe gwiazdy! W maju gratka dla miłośników kolarstwa

Orlen, Wyścig Narodów, Nowy Sącz, etap IV

W połowie maja uczta dla ducha dla wszystkich miłośników kolarstwa!  – ORLEN Wyścig Narodów. Sponsorem tytularnym, począwszy od pierwszej edycji jest ORLEN, sponsorem medialnym wydarzenia – Dobry Tygodnik Sądecki i portal dts24! Wydarzenie jest częścią cyklu Pucharu Narodów UCI dla zawodników U23. 15 maja – na starcie zobaczymy 22 reprezentacje narodowe. Kolarze wyruszą na trasę w Czechach, aby po dwóch etapach dojechać do Słowacji i Polski.

Wracamy do korzeni, do takiego ścigania, jakie sam najbardziej lubiłem. Kolarze nie czekają na dyspozycję, ale sami decydują. Oczywiście każda ekipa ustala taktykę, ale nigdy nie wiadomo, co wydarzy się na trasie i jak na to reagować. Dzięki temu oglądamy pasjonujące widowisko. Dla mnie, jako organizatora ważne jest promowanie nie tylko samego wydarzenia, ale także wartości, które promuje sport i przede wszystkim kolarstwo. W tym wypadku to promocja Polski, ale też dopingowanie naszej reprezentacji złożonej z młodych i utalentowanych zawodników, którzy kiedyś na pewno będą ścigać się także w Tour de Pologne jako zawodnicy WorldTour. Tu nie ma przypadków, są tylko przyszłe gwiazdy  – tak zaprasza do zainteresowania się wyścigiem Czesław Lang, który stoi na czele firmy Lang Team – organizatora wydarzenia.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie wyścig dla amatorów – ORLEN Lang Team Race w Arłamowie, który odbędzie się 18 maja, w którym co roku startuje kilkuset miłośników kolarstwa.

Reprezentacje narodowe:

Kazachstan, Belgia, Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Włochy, Dania, Norwegia, Niemcy, Czechy, Portugalia, Szwajcaria, Ukraina, Słowacja, Estonia, Polska, Szwecja, Austria, Luksemburg, Słowenia, Węgry, Izrael

Kluby:

GKS Catusia, TC Chrobry Głogów, Mostostal Puławy

Więcej informacji wkrótce w dts24, a szczegóły wydarzenia w dowolnej chwili znajdziesz pod adresem: https://orlenwyscignarodow.com

fot. Adrian Maraś; dts24

Zdjęcia z ubiegłorocznej trasy znajdziesz w tekście:

ORLEN Wyścig Narodów dotarł do Nowego Sącza. Pierwszy na mecie Brytyjczyk Robert Donaldson [ZDJĘCIA]

Reklama